Успішно випробувана ДНК-вакцина від діабету 1 типу : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Успішно випробувана ДНК-вакцина від діабету 1 типу

 

В журналі Science Translational Medicine опубліковані результати нещодавно проведеного групою американських і голландських учених клінічного випробування розробленої ними вакцини від інсулінозалежного діабету 1 типу. Новий засіб являє собою генноинженерную вакцину зворотної дії, яка, на відміну від існуючих вакцин, не активує, а навпаки пригнічує імунну систему хворого, тим самим сприяючи нормалізації синтезу інсуліну.
Причиною виникнення діабету 1 типу є недостатність вироблення інсуліну бета-клітинами острівців Лангерганса підшлункової залози, що викликано їх зруйнуванням в результаті аутоімунного процесу.

При цьому імунні клітини-кілери, вони ж CD8 Т-лімфоцити, атакують виробляються в організмі людини молекули проінсуліна, що є прекурсором інсуліну, повідомляє udoktora.net.

З використанням методів генної інженерії авторами була розроблена вакцина ЗНО-3021, знижує гіперактивність імунної системи і захищає бета-клітини. Потрапляючи в організм, цей препарат відволікає на себе увагу Т-кілерів, тим самим знижуючи їх активність і не зачіпаючи при цьому інші ланки імунної системи. В результаті забезпечується безпека бета-клітин підшлункової залози, які відновлюють свою здатність синтезувати інсулін.

У першій фазі клінічних випробувань ЗНО-3021 взяли участь 80 пацієнтів старше 18 років, протягом останніх п'яти років страждають діабетом 1 типу. Половині з них протягом 12 тижнів внутрішньом'язово вводили ЗНО-3021, друга ж половина замість зазначеної вакцини отримувала плацебо.

Результати проведених після закінчення цього строку аналізів, продемонстрували, що під впливом вакцини ЗНО-3021 у пацієнтів підвищився вміст в крові С-пептидів - біомаркерів, що свідчать про відновлення функції бета-клітин. При цьому у хворих не відзначалося ніяких побічних ефектів.
Фахівці каліфорнійської біотехнологічної компанії Tolerion, що отримала ліцензію на ЗНО-3021, мають намір продовжити клінічні випробування вакцини і з'ясувати, чи здатний препарат уповільнити розвиток захворювання на ранньому етапі.

Згідно наявної інформації, діабетом 1 типу страждає близько 17 мільйонів жителів нашої планети. Найчастіше хвороба вражає молодих людей - дітей, підлітків і дорослих до 30 років.

Цукровий Діабет І Алкоголь

Важливе завдання лікаря у веденні пацієнта з цукровим діабетом - переконати хворого в зміні способу життя. Насамперед, це стосується шкідливих далее

Принадлежит категории

Наука и диабет


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі