8 міфів про інсуліні : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

8 міфів про інсуліні

 

На початкових етапах хворий на діабет не відчуває себе хворим, у нього немає симптомів хвороби, але ускладнення починають розвиватися з самого початку, тому так важлива рання діагностика. Своєчасна регулювання рівня цукру в крові дозволяє уповільнити або запобігти розвитку ускладнень діабету.

Незважаючи на появу різних нових ліків, інсулін, як і раніше є самим надійним, ефективним і найбільш вивченим препаратом для досягнення необхідного рівня цукру в крові. Сьогодні існують наукові докази того, що прийом інсуліну на початкових етапах захворювання може істотно знизити ризик розвитку ускладнень і навіть загальмувати процес розвитку діабету, дозволяючи хворому зберігати нормальний рівень цукру в крові без медикаментозного лікування протягом кількох років. У багатьох випадках лікування інсуліном починається занадто пізно з-за різних страхів, випробовуваних пацієнтами.

Ці страхи пов'язані з браком інформації та різними міфами:

Міф 1: Лікування інсуліном говорить про погіршення стану хворого.

- Навпаки. Лікування інсуліном дозволяє ефективніше регулювати рівень цукру в крові і допомагає пацієнтові вести нормальний рівень життя. Але відсутність лікування може призвести до істотного погіршення стану. Сьогодні лікарі прагнуть призначати інсулін вже на початкових етапах захворювання.

Міф 2: Інсулін призводить до ожиріння.

- Насправді, застосування інсуліну старого типу в минулому викликало ожиріння. Дослідження показали, що використання сучасного інсуліну, що імітує природний механізм роботи підшлункової залози, дозволяє досягти нормального рівня цукру в крові при мінімальному збільшенні ваги.

Міф 3: "Уколи - це боляче".

- Це безпричинний страх. Ін'єкція інсуліну - проста і безболісна процедура. Сьогоднішні ін'єктори, наприклад "Солостар" з дуже тонкою голкою, роблять уколи майже невідчутними.

Міф 4: "Я боюся стати інсулінозалежний".

- Інсулін - не наркотик, це природний препарат. Він не небезпечний і не викликає звикання. Відсутність лікування може призвести до серйозних порушень, ускладнень і зниження рівня життя.

Міф 5: "Мій родич помер, приймаючи інсулін".

- У минулому інсулін був останнім варіантом лікування, і його виписували хворим діабетом на останніх стадіях захворювання. Причиною проблеми є не інсулін, а той факт, що його призначали на занадто пізньому етапі. Тому сьогодні лікування інсуліном починають раніше, щоб запобігти ускладнення захворювання.

Міф 6: "Якщо я буду приймати інсулін, підшлункова залоза ослабне".

- Неправда. Лікування інсуліном на початкових етапах захворювання може сприяти поліпшенню функціонування підшлункової залози, що згодом дозволяє зменшити дозу препарату або відмінити лікування інсуліном.

Міф 7: "Я буду пов'язаний з необхідністю ін'єкцій інсуліну і не зможу вести звичний спосіб життя".

- Сьогоднішні ін'єкції інсуліну прості, легкі, зручні та швидкі. Легкість ін'єкцій дозволяє робити їх в будь-якому місці і в будь-який час, поза зв'язку з їжею, на відміну від ліків, в минулому змушували хворого дотримуватися суворий режим.

Міф 8: Багато хворі бояться розвитку гіпоглікемії внаслідок прийняття інсуліну.

- Інсулін старого покоління часто призводив до розвитку гіпоглікемії, але інсулін нового покоління, наприклад, базальний інсулін "Лантус", по суті, є натуральним гормоном. Його введення допомагає організму компенсувати порушення в діяльності підшлункової залози, імітує природну вироблення цього гормону в організмі і істотно знижує ризик розвитку гіпоглікемії.

САХАРОЗАМЕНИТЕЛИ

САХАРОЗАМЕНИТЕЛИ

Поиск заменителей сахара, активно проводимый в настоящее время во многих странах, обусловлен в значительной степени необходимостью оптимизации далее

Принадлежит категории

Инсулин


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі