Цукровий Діабет Від Кока-Коли : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Цукровий Діабет Від Кока-Коли

 

Виробникам кока-коли і пепсі-коли нанесений сильний удар. В тільки що вийшов номері "Журналу Американської медичної асоціації" опубліковані підсумки восьмирічного дослідження впливу солодких безалкогольних напоїв на здоров'я людини. Дослідження проводилося фахівцями Гарвардської школи охорони здоров'я. Протягом восьми років вони спостерігали за 52 тисячі медичних сестер, що споживали ці напої.

Дослідження показало, що вживання солодких безалкогольних напоїв (СБН) не тільки сприяє ожирінню, але і є причиною національної епідемії діабету другого типу. Такий діагноз поставлений майже 17 мільйонів американців - 90,9% всіх хворих на діабет в США.

Дослідники порівнювали стан здоров'я медичних сестер, які пили не більше однієї стандартної банки або пляшки СБН в місяць, зі здоров'ям тих медсестер, які споживали одну або більше щодня. У другій групі хворих діабетом було достовірно більше.

Виробники солодких газованих вод, і в першу чергу компанії "Кока-кола" і "Пепсі-кола", відразу ж накинулися на гарвардська дослідження. Американська асоціація напоїв заявила: "Просто незрозуміло, чому автори дослідження взяли на приціл виключно СБН". Віце-президент асоціації Річард Адамсон послався на те, що ні СБН, ні споживання цукру не згадуються в якості причини діабету ні Національним інститутом здоров'я, ні Американською асоціацією з діабету. Підсумки дослідження гарвардського Адамсон кваліфікував як "провокаційні голослівні твердження".

Але "провокаційні голослівні твердження" підтверджуються незаперечним фактом: споживання газованої води - висококалорійних, але позбавлених будь-яких важливих поживних елементів - є однією з основних причин того, що Америка товстіє. (Інші причини - "автомобільна культура", тобто недолік фізичної активності та харчування в системах фаст-фуд). Дослідники нагадують, що одна банка кока-кола або пепсі (0,33 л) містить 140-150 кілокалорій, що еквівалентно 10 чайним ложкам цукру. Середній американець випиває у рік 52,3 галона - близько 198,7 літра газованої води. Легко підрахувати, яка кількість цукру в них міститься. Для порівняння: той же середній янкі п'є в рік 20,3 галона (77,1 л) молока і 16,6 галона (63 л) бутильованої питної води.

Виробники солодких напоїв ще задовго до публікації доповіді про підсумки дослідження, намагаючись послабити критику в свою адресу, стали випускати питну воду, апельсиновий сік. Але змінити звички американців не так просто.

Висновки гарвардського дослідження збігаються з даними про ризик захворювання діабетом по всім категоріям населення: ті, хто страждає ожирінням, і ті, хто не страждає; ті, хто веде активний спосіб життя, і ті, хто воліє відпочивати лежачи на дивані; ті, хто споживає велику кількість жирної їжі, і ті, хто дотримується принципів здорового харчування. На великому статистичному матеріалі воно показує, що для жінок, які щодня п'ють солодку газовану воду, ризик захворіти діабетом другого типу на 83% більше, ніж для тих, хто її не вживає.

Річард Адамсон, намагаючись відвести критику від виробників, стверджує також, що активними споживачами газованих напоїв є ті, хто любить багато поїсти, курить і взагалі веде нездоровий спосіб життя, тобто СБН винні лише в поєднанні з іншими шкідливими факторами, а не самі по собі. Але автори дослідження гарвардського аж ніяк не приховували той факт, що "споживачі СБН воліють малоактивний спосіб життя, курять, поглинають більше жирів і менше білків" і т.д. Саме тому вони аналізували "внесок" кожної складової їх способу життя, включаючи також споживання кофеїну, чіпсів, м'яса, солодощів, овочів і фруктів. Результати виявилися тими ж: солодка газована вода - найважливіший фактор ризику розвитку діабету другого типу серед американок.

Диабет по Аюрведе

В Аюрведе диабет называется Мадхумеха, мадху - это мед, меха - это урина. Буквально медовая урина. В Аюрведе не было ничего известно о существовании далее

Принадлежит категории

Причины возникновения диабета


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі