Хвороба Альцгеймера назвали діабет головного мозку : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Хвороба Альцгеймера назвали діабет головного мозку

 

Людський мозок еволюціонував у напрямку пошуку їжі з високим вмістом жирів і цукру, але перевага, яке виникло для забезпечення виживання, в еру достатку перетворилося в саморазрушающую непереборну тягу, пише New Scientist. Зв'язок між цукровим діабетом і хворобою Альцгеймера присвячена редакційна стаття номери у друкованій версії видання.

Відомо, що ожиріння і діабет можуть бути викликані неправильним харчуванням. Як зазначає New Scientist, "останнім часом з'являється все більше даних, які вказують на таку ж природу хвороби Альцгеймера, а тому деякі дослідники розглядають це нейродегенеративное захворювання як ще одну форму діабету", повідомляє МедПортал.

"Якщо це дійсно так, то зв'язок між двома захворюваннями має згубні наслідки", - наголошується в публікації. "Світ вже зіткнувся з епідемією діабету, перспектива паралельної епідемії хвороби Альцгеймера по страждань, які вона завдасть людям, а також по матеріальним витратам дійсно лякає", пише видання.

Однією з можливостей для запобігання цієї загрози, на думку експертів New Scientist, може бути втручання юристів. Раніше вже робилися спроби притягнення до суду компаній, що надають послуги громадського харчування, за їх сприяння розвитку епідемії ожиріння, і якщо причинно-наслідковий зв'язок між жирної, солодкої їжею і хворобою Альцгеймера підтвердиться, то число подібних позовів з великою ймовірністю зросте, вважають автори публікації.

Раніше в цьому році двома незалежними групами вчених були опубліковані результати досліджень, в яких була показана зв'язок зміни метаболізму білків інсулінового сигнального шляху з утворенням характерних для хвороби Альцгеймера амілоїдних бляшок в нейронах. Зокрема, було показано, що підвищення концентрації білка бета-амілоїду, який є причиною утворення амілоїдних бляшок, відбувається в результаті порушення базового рівня активності молекул сигнального шляху інсуліну в мозку.

За результатами інших експериментів була висунута ідея про те, що інсулінову резистентність клітин мозку слід вважати характерною ранньою ознакою хвороби Альцгеймера. Це дозволило вченим умовно віднести нейродегенеративное захворювання до діабету третього типу.

За прогнозами дослідників, до 2015 року хвороба Альцгеймера може вразити близько 115 мільйонів чоловік у всьому світі..

Діабетична Ретинопатія

У більшості хворих на цукровий діабет є різноманітні ознаки ураження сітківки. Цукровий діабет - одна з головних причин появи сліпоти у людей далее

Принадлежит категории

Наука и диабет


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі