8 порад, як уникнути ускладнень при діабеті : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

8 порад, як уникнути ускладнень при діабеті

 

Фахівці перебувають у переконанні, що з діагнозом цукрового діабету є можливість прожити активну довге життя. Головне знати, як не допустити ускладнень.

Треба планувати своє вуглеводне меню

Коли у вас трапився діабет, це не означає, що потрібно повністю відмовитися від вуглеводів. Просто віддавайте перевагу продуктам, які містять вуглеводи, наділені здатністю повільно перетравлюватися. Вам показані продукти, бобові, горіхи, свіжі фрукти і овочі.

Варто схуднути, якщо є зайва вага

Коли вам вдасться скинути пару кілограмів, це дозволить поліпшити здатність організму використовувати інсулін. Якщо привести в норму масу тіла, це допомагає регулювати кров'яний тиск, сприяє зниженню рівня цукру в крові та рівня холестерину.

Потрібно висипатися

З-за того, що вам доводиться спати занадто мало або занадто багато, може стати вище апетит, буде тягнути до продуктів, що відрізняються високим вмістом вуглеводів. Може з'явитися зайву вагу, розвинутися серцево-судинні захворювання. Здоровим вважається сон тривалістю від семи до восьми годин на добу.

Бути фізично активним

Танці, ходьба, їзда на велосипеді, проста ходьба на місці, поки що доводиться говорити по телефону, допомагають знизити ризики появи серцево-судинних захворювань. Зменшується рівень холестерину, кров'яний тиск і вагу підтримується в нормі. Бажано приділяти хоча б тридцять хвилин в день фізичної активності. Це допомагає зняти стрес, скоротити кількість прийнятих препаратів від діабету.

Кожен день треба перевіряти рівень цукру в крові

Подібна перевірка допомагає уникнути ускладнень. Крім цього, можна простежити, як впливають на організм різні продукти і фізичні навантаження, і як працює схема лікування.

Треба контролювати рівень стресу

Стрес при діабеті здатний спровокувати збільшення концентрації глюкози в крові. Важливо уникати стресових ситуацій, освоїти методи релаксації. Йога, дихальні вправи, медитація особливо ефективні, коли людина страждає від діабету другого типу.

Доведеться відмовитися від солі

При зменшенні споживання солі знижується кров'яний тиск, вдається захистити нирки. В деяких випадках досить частково замінити сіль спеціями.

Як співвідносяться діабет і хвороби серця

Причина серйозних ускладнень при цукровому діабеті пов'язана з серцево-судинними захворюваннями.

Для того, щоб попередити розвиток ускладнень, необхідно:

 • в медичних умовах регулярно визначати середній рівень цукру в крові;
 • прагнути до того, щоб артеріальний тиск не перевищував рівень у 130 на 80;
 • підтримувати холестерин на рівні 100 мг/д

Від чого страждають хворі на діабет?

Зрозуміло, що хворі на діабет страждають від важкого і невиліковного захворювання, яким є цукровий діабет 2 типу або 1-го - не суть важливо, в обох далее

Принадлежит категории

Осложнения


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі