Як уражаються судини при діабеті : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Як уражаються судини при діабеті

 

При цукровому діабеті серйозно страждають кровоносні судини. Адже їхні стінки утворені теж клітинами, які теж страждають від погано утилизируемой глюкози. Відповідно, в артеріях і капілярах розвиваються зміни, подібні з такими при атеросклерозі. Та, власне, діабетичні ангіопатії найчастіше і є безпосереднім фоном для раннього та декомпенсованого атеросклерозу.

Судинні стінки при цьому втрачають еластичність, стають жорсткими ("ригидными"), сам судинний просвіт звужується. Це призводить до підвищення артеріального тиску, і до ще більшого погіршення кровопостачання тканин, та їх кисневого голодування. Що ще більше зменшує шанси для нормального, кисневого шляху перетворення глюкози за рахунок залишків інсуліну (або його введення ззовні) і сприяє патології різних органів.

Так, якщо страждають судини мозку - розвивається "енцефалопатія" з головними болями, запамороченням, зниженням пам'яті, хиткістю при ходьбі та ін. Судини ока - діабетична ретинопатія, нерідко призводить до сліпоти. Судини нирок ниркова недостатність, збільшення частоти запальних захворювання (зразок пієлонефриту) і, знову ж таки, підвищення артеріального тиску із-за порушення нормального функціонування так званої "ренін-ангиотезнзиновой системи", "базується" як раз в нирках.

Втім, про вказаної патології хворий дізнається від лікаря, після обстеження та аналізів. А ось якщо починають страждати судини кінцівок - може запідозрити недобре і сам. Погіршення кровопостачання рук і ніг супроводжується їх зябкостью, зниженням оволосіння, витончення шкіри, яка набуває бледноватый відтінок. На пізніх стадіях живлення шкіри може порушитися настільки - що виникають трофічні виразки, які погано піддаються лікуванню навіть таким ранозагоювальну засобів, як обліпихова масло.

Заодно з кисневого голодування уражаються і нерви - з виникненням діабетичної полінейропатії. У легких випадках вона обмежується лише відчуттям повзання мурашок, онімінням (як ніби на хворого одягли мокрі рукавиці або панчохи), потім приєднуються болі, часто просто нестерпні.
Нарешті, в найбільш важких випадках кровопостачання може порушитися настільки - що тканини кінцівок починають гинути, аж до розвитку омертвіння, некрозу, гангрени. У цьому випадку допомагає вже лише ампутація...

Дієта При Цукровому Діабеті

Захворювання цукровим діабетом тягне за собою зміну багатьох життєвих принципів і традицій для хворого. Зокрема, діабет вимагає дотримання суворої далее

Принадлежит категории


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі