Красномовні ознаки діабету : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Красномовні ознаки діабету

 

Цукровий діабет являє собою захворювання, яке пов'язане з тим, що порушується процес формування або засвоєння інсуліну - гормону підшлункової залози. Для цього хворобливого стану характерне збільшення рівня цукру в крові, поява його у виділеннях сечі, порушення обмінних процесів в організмі хворої людини. Рівень захворюваність зросте в масштабах усього світі і серед усіх груп населення. Отже важливо знати, які характерні симптоми цієї хвороби, а також своєчасно звернутися за медичною допомогою.

Варто насторожитися

Діабет вважається небезпечним своїми можливими ускладненнями: руйнуються мікросудини - капіляри в різних органах. До числа характерних симптомів діабету відносять:

 • постійну спрагу;
 • рясне і часте сечовипускання;
 • сухість у роті;
 • швидку втомлюваність;
 • різку втрату ваги без очевидних причин.

Даний недуга нерідко супроводжують запальні ураження шкіри, свербіж в статевих органах, порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Якщо ви відзначили у себе хоча б два симптому з названих, варто звернутися до ендокринолога. Після того, як будуть проведені елементарні аналізи на цукор в крові, призначать лікування, з урахуванням типу захворювання.

Потрібно звернути увагу на кількість сечовипускань. З-за порушень у виробленні інсуліну, нирки виявляються не здатними впоратися із завданням фільтрувати цукор в крові. Це посилює ступінь навантаження на них, провокує майже постійне наповнення сечового міхура. Так що найпершим симптомом діабету стає те, що вам доводиться часто бігати в туалет.

Відмітьте, скільки рідини випиваєте

Якщо вам доводиться пити протягом дня у великій кількості рідина, в порівнянні з недавнім минулим, стан спраги не проходить, варто серйозно поставитися до здоров'я, здати аналізи крові на наявність цукру. У разі невгамовним спраги і при частому сечовипусканні, не можна виключити ймовірність цукрового діабету.

Постійна слабкість, як симптом

Якщо ви відчуваєте швидку стомлюваність і при цьому немає ознак застуди, то цілком можна припустити, що цукор, який потрапляє в організм з їжею, не здатний дійти до клітин, виникає їх енергетичний голод, що проявляється в нездужанні. У разі виявлення такого симптому, не варто затягувати візит до лікаря.

Поколювання у кінцівках

У разі появи такої характерної для діабету риси, як поколювання, оніміння кінцівок, варто проаналізувати стан своєї нервової системи. При підвищеному рівні цукру в крові руйнуються нервові закінчення. Якщо не вчасно поставити діагноз, не можна виключити незворотних наслідків.

8 міфів про інсуліні

8 міфів про інсуліні

На початкових етапах хворий на діабет не відчуває себе хворим, у нього немає симптомів хвороби, але ускладнення починають розвиватися з самого початку, далее

Принадлежит категории


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі