Перші симптоми діабету : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Перші симптоми діабету

 

В останні роки чи не найпоширенішим з ендокринних хвороб вважають цукровий діабет. В окремих випадках захворювання розвивається без яскраво вираженого прояву, про недугу дізнаються при здачі аналізів сечі і крові під час звернення до лікаря з інших приводів. Але є великий перелік характерних ознак, наявність яких змушує хворого проконсультуватися у ендокринолога.

Що таке цукровий діабет

Мова йде про хронічний ендокринному захворюванні, при якому стає недостатньої вироблення інсуліну, знижується його активність. Даний гормон продукують В-клітини підшлункової залози, з транспортуванням глюкози до тканин, далі виводяться з організму продукти метаболізму цього органу. При порушенні цього процесу виникають симптоми, за якими і можна виявляють діабет.

Майте на увазі, що в групу ризику захворювання входять особи з атеросклерозом судин, надмірною вагою, явною спадковою схильністю. Крім цього, на появу хвороби впливає ураження печінки, підшлункової залози, серцево-судинна патологія.

Цукровий діабет деякий час протікає без симптомів або проявляється підвищеним апетитом, швидким стомленням, спрагою. Такі явища вважаються характерними для багатьох захворювань і станів організму, так що не з'являється ніяких підозр. Здайте кров на цукор, цей аналіз допоможе виявити цукровий діабет.

Будьте уважні до ваги

У разі різкого зниження ваги без істотного збільшення обсягу фізичних навантажень, інших заходів, що сприяють схудненню, організації різних дієт і тому подібне, треба також звернутися до лікаря, щоб виключити діагноз цукрового діабету.

Варто регулярно перевіряти зір

За певних симптомів в стані сітківки ока лікар-офтальмолог може виявити діабет.

Виснажлива спрага

Часом невгамовна спрага - це основна скарга, з якою людина звертається до лікаря. При постійної сухості в роті і непереборному бажанні пити з організму виводиться у великій кількості рідина, пересихають клітини, трапляється загальне зневоднення. При цьому спрагу не може вгамувати навіть дуже великий об'єм води.

Свербіж статевих органів і шкіри

Свербіж та шкірні захворювання здатні з'явитися на самому початку хвороби. Нерідко цей симптом приймають за інші хвороби, і тільки обстеження вказує на наявність несподіваного для пацієнта діагноз - цукровий діабет.

Підвищений апетит

Цей симптом більшою мірою характерний для діабету другого типу. Порушується процес перетворення вуглеводів в глюкозу, яка потрібна м'язів, як джерело енергії. Голод в деяких випадках буває таким великим, що хворі з'їдають багато, їдять часто вдень і вночі. Але з'їдена їжа забезпечує нетривалий відчуття ситості.

8 порад, як уникнути ускладнень при діабеті

8 порад, як уникнути ускладнень при діабеті

Фахівці перебувають у переконанні, що з діагнозом цукрового діабету є можливість прожити активну довге життя. Головне знати, як не допустити далее

Принадлежит категории


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі