Небезпечні симптоми діабету : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Небезпечні симптоми діабету

 

Серед можливих проявів цукрового діабету фахівці нарахували кілька дуже грізних симптомів. При їх появі варто звертатися до лікаря негайно. Для того, щоб зберегти на нормальному рівні якість свого життя, хворим з цукровим діабетом доведеться жити в атмосфері постійного самоконтролю. Ні в якому разі не можна ігнорувати симптоми з категорії небезпечних, це несе загрозу здоров'ю та життю.

Сильна спрага, часте сечовипускання, порушення зору, відчуття голоду

У випадку виникнення якого-небудь з цих симптомів необхідно, насамперед, терміново виміряти рівень цукру в крові, звернутися до лікаря. Фахівець зможе оцінити, наскільки вміст цукру в кров'яний субстанції вище норми, призначить медикаментозну корекцію. У більш важкому випадку необхідна госпіталізація. Це потрібно, щоб відновити водний баланс, рівень електролітів і глюкози. В окремих випадках пацієнтів змушують лежати під крапельницею цілий день. І варіантів цього небагато: підвищений рівень цукру в крові може привести до станів, загрозливих для життя.

Що може трапитися

При розвитку діабету першого типу іноді розвивається діабетичний кетоацидоз. У цьому стані організму доводиться у великій кількості розщеплювати жири, в крові накопичується токсичний кетон (ацетон). У разі формування діабету другого типу деколи виникає гіперосмолярна кома із втратою свідомості у стані сильного зневоднення.

П'яний Без вина

Сигналом низького рівня цукру в крові стає незвичайна поведінка, яке схоже на стан сп'яніння. Так іноді трапляється, коли використовувані препарати надто сильно знижують рівень цукру. Допомогти може склянку соку або невеликий шматок шоколаду. Але досить часто самій людині складно помітити ці зміни, що часом призводить до того, що в подальшому пригнічується свідомість, аж до розвитку коми.

У разі появи кровоточивості ясен, нагнаивающихся або загоюються порізів, є резон терміново проконсультуватися з лікарем. Крім цього, особам, які страждають від діабету, вкрай важливо стежити за тим, в якому стані знаходиться шкіра ніг, особливо стоп. Щодня мийте ноги теплою (але не занадто гарячою) водою і в обов'язковому порядку змащуйте після цього шкіру зволожуючим кремом. При появі будь-якого виразки на шкірі ніг варто насторожитися: це буває першим симптомом грізного ускладнення - формування діабетичної стопи.

Часта проблема при діабеті - грибкова інфекція. Це пов'язано з тим, що високий рівень цукру в крові здатний подавити роботу білих кров'яних клітин, які захищають організм від інфекцій. Так що пам'ятайте про першому прояві грибкової інфекції - про свербінні в шкірних складках, почервонінні між пальцями ніг.

Профілактика цукрового діабету

Профілактику діабету необхідно починати якомога раніше. Доросла людина має самостійно стежити за умовами свого життя і звичками, харчуванням. Діти ж далее

Принадлежит категории


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі