Сир врятує від діабету : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Сир врятує від діабету

 

Щоденне вживання в їжу 55 грамів сиру або йогурту знижує ризик захворювання на цукровий діабет другого типу.

Про це повідомляє британська газета Daily Mail з посиланням на результати дослідження, опубліковані в журналі American Journal of Clinical Nutrition.
На думку авторів дослідження, вживання в їжу двох шматочків (55 г) сиру в день знижує ймовірність захворіти на цукровий діабет другого типу (інсулінонезалежний діабет) на 12%, настільки ж знижує ризик захворювання еквівалентну кількість йогурту.

До такого висновку прийшли вчені з Данії та Великобританії, проаналізувавши дієту європейців, з яких майже 16,8 тисячі при первинному обстеженні були визнані здоровими, і 12,4 тисячі хворіли на діабет другого типу, йдеться в повідомленні.

Результати, отримані вченими, суперечать більшості сучасних дієт рекомендують діабетикам знизити або повністю виключити вживання продуктів з високим вмістом жирів.

Проте автори дослідження стверджують, що не всі насичені жири призводять до збільшення ризику захворювання. Крім цього, в кисломолочних продуктах, мабуть, містяться речовини, що запобігають діабет.

Згідно з першою гіпотезою, бактерії-"пробіотики", які містяться в йогурті, знижують рівень холестерину в крові і допомагають організму виробляти вітаміни для запобігання хвороби. Друга гіпотеза відводить основну роль вітаміну D, кальцію і магнію, якими багаті молочні продукти.

Разом з тим, вчені попереджають, що важливо не "перегинати палицю" з вживанням молочних продуктів. Головною запорукою здоров'я, на їхню думку, як і раніше залишається збалансована дієта, при якій людина вживає в їжу багато фруктів, овочів, мало солі і жирного.

Нагадаємо, шведські вчені виявили, що дієта з високим вмістом жирів та низьким вмістом вуглеводів корисна пацієнтам, які хворіють на діабет другого типу.

Основи здорового харчування при діабеті

Діабет-це захворювання, при якому клітини нашого тіла важко засвоювати цукор, що надходить у кров при перетравленні їжі. Цукор (глюкоза) - це основне далее

Принадлежит категории


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі