Знайдена справжня причина ожиріння : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

какие ортопедические стельки лучше при плоскостопии

Знайдена справжня причина ожиріння

 

Вчені з Національного інституту здоров'я США прийшли до відкриття, що такі небезпечні захворювання, як ожиріння і діабет другого типу, що стали справжнім бичем сучасного суспільства, що виникають через нестачу в крові гормону эритропоетина.

Цей гормон відповідає за ріст і розвиток червоних кров'яних тілець і управляє процесом метаболізму - сукупність хімічних реакцій, що протікають в живих клітинах і забезпечують організм речовинами і енергією для його життєдіяльності, росту і розмноження. Недолік эритропоетина призводить до зміни гіпоталамуса (сполучної ланки між нервовою та ендокринною системами), у зв'язку з чим відбувається гормональна перебудова організму. Людина починає більше їсти і менше займатися фізичним навантаженням, в результаті чого на його тілі відкладаються жири.

Эритропоетин виробляється в нирках і по кровоносних судинах доставляється в кістковий мозок черепа, тазових кісток і ребер. Група вчених під керівництвом Констанції Тому Ногучі (Constance Tom Noguchi) з Національного інституту здоров'я США провела дослідження, в ході якого спробувала з'ясувати, як робота эритропоетина впливає на інші органи людини. Для цього вони поставили експеримент на мишах.

Біологи виявили, що жирові тканини і гіпоталамус миші містять велику кількість рецепторів эритропоетина. Вони виростили кілька популяцій трансгенних лабораторних мишей, у яких були відключені всі рецептори цього типу поза кісткового мозку, і простежили за розвитком і життям гризунів.
Миші з відключеними рецепторами в цілому росли нормально. Правда, всі вони виявилися набагато товщі своїх побратимів, кров яких малими дозами вводили эритропоетрин (за перший тиждень свого розвитку самки з першої групи набрали більше 60% від своєї стандартної маси тіла, самці - 30%). Крім того, вчені відзначили їх малу рухливість.

Ще одну групу мишей біологи годували жирною їжею і кололи кільком особам білковий "допінг". Ті гризуни, яким він діставався, розтовстіли не сильно (на 4%), інші ж виросли в обсягах на 48%, що говорить про те, що эритропоетрин безпосереднім чином впливає на масу тіла, причому жирові відкладення скупчувалися у гризунів переважно на боках і на животі.

Потім біологи проаналізували склад крові гризунів без рецепторів эритропоетина і виявили аномально високі рівні інсуліну та глюкози, які зазвичай спостерігаються у хворих на цукровий діабет. До 8 місяців життя у гризунів з'явилися всі симптоми діабету другого типу - ожиріння, стійкість до ін'єкцій інсуліну і підвищений рівень цукру в крові.

Надалі Ногучі зі своїми помічниками хочуть більш детально вивчити цей гормон. Вони сподіваються, що це дасть їм можливість зрозуміти, як відбувається сам процес захворювання на діабет другого типу, а також декількома видами ожиріння.

Ураження Судин Нижніх Кінцівок

Судоми м'язів, частіше литкових, відчуття оніміння свідчать про наявність діабетичної ангіопатії та нейропатії нижніх кінцівок. Ці відчуття часто далее

Принадлежит категории

Наука и диабет


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі