ВООЗ назвала три хвороби, які знищують населення планети : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

ВООЗ назвала три хвороби, які знищують населення планети

 

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я, проаналізували дані про хворобах населення 194 країн і склали список найпоширеніших захворювань (World health statistics - 2012). Перше місце в ньому зайняла гіпертонія (підвищений кров'яний тиск), друге - діабет, а на третю позицію експерти поставили ожиріння - «епідемію 21 століття».

Серцево-судинні захворювання вже кілька років є найбільш поширеною причиною загибелі людства. За статистикою ВООЗ, кожен третій житель планети страждає підвищеним кров'яним тиском - хворобою, що викликає інсульти та інфаркти.

Кількість гіпертоніків у світі зростає день від дня, але найбільше людей з гіпертензією проживають в країнах, що розвиваються. В Африці їх майже 50%, але при цьому у багатьох ця хвороба навіть не діагностована через відсутність кваліфікованих медичних працівників.

У розвинених державах гіпертоніків істотно менше. Там люди лікуються за допомогою недорогих, але ефективних ліків, в результаті чого, у кінцевому підсумку, перемагають хворобу. У бідних країнах ці аптечні препарати практично не продаються. Крім того, велика частина населення знаходиться за межею бідності, і тому, при всьому бажанні, африканці не можуть дозволити собі лікарське забезпечення.

Факт: високий кров'яний тиск може призвести до інвалідності і навіть смерті хворого.

Ще одне поширене захворювання - діабет. У 2012 році він вперше увійшов в «тривожний» список експертів. За даними працівників ВООЗ, кількість людей з підвищеним вмістом цукру в крові досягає приблизно 10% від загальної щільності населення в світі. На території тихоокеанських кістяків кількість діабетиків і зовсім зашкалює - їх там більше, ніж 30%!

Факт: невилікуваний діабет призводить до захворювань серцево-судинної системи, нирковій недостатності і сліпоти.

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я відзначають, що майже 2/3 смертей у світі викликані хворобами, які є інфекційні. До цієї категорії належить і ожиріння, яка посіла третю позицію у рейтингу найпоширеніших захворювань.

Експерти впевнено заявляють: з 1980 по 2008 рік огрядних людей на Землі стало в два рази більше. На сьогоднішній день ожирінням страждають 12% від усього населення нашої планети, а це близько мільярда людей переважно жіночої статі.

Найбільше хворих проживає на території Північної і Південної Америк (26% дорослих людей). Найменше товстунів у Південно-Східній Азії (всього 3%).

Факт: люди, які страждають ожирінням, мають серйозні порушення в роботі всіх органів і систем людського організму. Гладкі діти, якщо доживають до зрілого віку, як правило, стають інвалідами.

Несолодкі або майже несолодкі борошняні страви, а також страви з сиром, яйцями, овочами і фруктами

Хоча ця книжка присвячена солодкого, в цьому розділі даються рецепти несолодких або майже несолодких борошняних страв, і виправданням служить мені далее

Принадлежит категории


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі