Цукровий Діабет У Дітей : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Цукровий Діабет У Дітей

 

Цукровий діабет у дітей завжди є інсулінозалежний (1-й тип). Навіть якщо цукровий діабет за генетичним типом належить до инсулинонезависимому (2-й тип), то все одно він протікає як інсулінозалежний у зв'язку з швидким виснаженням бета-клітин підшлункової залози, з підвищеною потребою в інсуліні зростаючого організму, з високим рівнем обмінних процесів.

У дітей цукровий діабет розгортається гостро. Як правило, від перших симптомів захворювання (спрага, часте сечовипускання) до важкого стану, нерідко до кетоацидозу і коми, при несвоєчасній діагностиці і лікуванні проходить кілька тижнів.

Якщо в сім'ї є хворі на цукровий діабет, а дитина часто і багато п'є води, молока, чаю, у нього прискорене сечовипускання, особливо вночі, нерідко відмічається нічне нетримання сечі, відбувається прогресуюче схуднення, незважаючи на хороший рівень харчування, необхідно негайно обстежити дитину на наявність цукрового діабету.

Особливо у дітей насторожують симптоми такого характеру і поєднання: спрага, біль у животі, нудота та блювання.

Після визначення цукрового діабету у дітей їм слід відразу ж призначити інсулін. Стан дитини після початку інсулінотерапії швидко нормалізується, доза інсуліну також швидко йде на спад, досягаючи іноді 2-4 ОД на добу.

Нерідко батьки в таких випадках приймають неправильне рішення: припиняють введення дитині інсуліну або замінюють його таблетованими цукрознижуючими препаратами. ЦЕ АБСОЛЮТНО НЕПРИПУСТИМО!

Тимчасове поліпшення стану дитини пов'язане з хорошими на початку захворювання компенсаторними можливостями підшлункової залози. Однак, як показує досвід, через деякий час (дні, тижні або місяці) стан дитини при відсутності інсуліну знову починає погіршуватися. Наростають симптоми діабету, підвищується потреба в інсуліні.

Небезпека ще й у тому, що при неправильному дозуванні інсуліну, особливо при порушенні дієти, легко і нефіксоване час наступають явища гіпоглікемії - реакції, що виникає у зв'язку зі зниженням рівня глюкози в крові нижче норми, що проявляється низкою симптомів, пов'язаних з енергетичним голодуванням нервових клітин.

Цукровий діабет у дітей - завжди інсулінозалежний і вимагає довічного лікування інсуліном, постійного контролю і самоконтролю рівня глюкози в крові і в сечі, лікарської корекції дози інсуліну.

Тільки таке лікування забезпечує нормальний розвиток дитини.

Компенсація цукрового діабету у дітей цілком залежна від правильного вибору режиму харчування, в залежності від введення інсуліну, а також від правильності побудови дієти - основи компенсації захворювання.

Фрукти захищають очі при діабеті

Фрукти захищають очі при діабеті

Раціон, багатий фруктами, запобігає втрату зору у діабетиків, з'ясували японські учені з лікарні Університету Кіото. Як відомо, проблеми з очима є одним далее

Принадлежит категории

Дети и диабет


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі