Вагітність При Цукровому Діабеті : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Вагітність При Цукровому Діабеті

 

На сьогоднішній день в усьому світі існує така проблема, як вагітність жінок при цукровому діабеті. Це згубно позначається на розвиток плоду в утробі матері, досить високий відсоток перинатальної захворюваності і смертності при пологах з даним ускладненням.

Існує три категорії цукрового діабету:

 • інсулінозалежний цукровий діабет - ИЗСД
 • інсулінонезалежний цукровий діабет - ИНСД
 • гестаційний діабет - ГД

ГД - починає розвиватися на двадцять восьмому тижні вагітності, критично підвищуючи рівень цукру в крові матері.

ИСЗД - у медичній практиці зустрічається набагато частіше, ніж інші, як правило, його можна виявити як в момент дозрівання статевої активності у дівчинки, так і у дорослої жінки. Характерною рисою ИЗСД у вагітних жінок є схильність до кетоацидозу, тобто гостре ускладнення цукрового діабету 1 типу, вкрай небезпечне для життя матері.

На перших трьох тижнях вагітності при цукровому діабеті, тенденція діабету спокійна, не спостерігається ніяких змін, після чого, у вагітної жінки різко загострюється рівень глікемії, у деяких випадках розвивається кетоацидоз. У цей період потрібно збільшити дозу інсуліну. До кінця вагітності різко знижується рівень контр інсулярних гормонів, в слідстві чого також падає рівень глікемії, відповідно потрібно знизити дозування інсуліну.

Перші чотири місяці вагітності при цукровому діабеті, проходять без будь-яких особливих ускладнень, за винятком випадку самовільного викидня, що відбувається вкрай рідко. Друга ж половина протікає набагато важче ніж перша, спостерігається такі ускладнення, як пізній гестоз, можлива гіпоксія плода, існує ймовірність передчасних пологів.

Так само, тривалість пологів ускладнює великий плід в утробі, що викликає масу найсильніших ускладнень, таких як прогрес эндотермита, функціонально-вузького тазу і передчасний вилив навколоплідних вод.

На розвиток плода, цукровий діабет впливає набагато сильніше, ніж на саму породіллю, зазначається випадки смерті новонароджених в середньому десять - дванадцять відсотків зі ста. Якщо ж під час вагітності жінка не проходила курси лікування, то ця цифра сягає вісімдесяти відсотків, тобто ймовірність успішного закінчення пологів занадто мала.

Найголовнішою умовою ведення вагітності у жінок, які страждають на цукровий діабет, є інсулінотерапія, тобто неважливо яка форма захворювання, будь-то легкий діабет, або більш складна форма, постійно потрібно підтримувати рівень цукру в організмі вагітної.

Так само важливо суворе дотримання дієти - 1600-2000 кілокалорій на добу достатньо, при цьому п'ятдесят відсотків покриваються за рахунок білків, вуглеводів і жирів. Щоб уникнути небажаних наслідків, в організмі не повинно бути надлишку мінеральних речовин, дуже важлива профілактика і терапія різних ускладнень, так само впливає на стан плода вага матері, тому потрібно стримувати темпи збільшення ваги.

Так само на момент вагітності при цукровому діабеті можливо пізніше дозрівання функціонального розвитку плода.

Ось три ознаки ускладнення вагітності при цукровому діабеті:

 • Великий плід.
 • Розвивається гіпоксія плоду.
 • тазове передлежання плоду.
Ваша команда по лечению сахарного диабета

Ваша команда по лечению сахарного диабета

Люди, которые больны сахарным диабетом, работают с большой командой по его лечению, которая может включать в себя основного доктора, диетолога, далее

Принадлежит категории

Беременность


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі