Діабетична Нефропатія : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Діабетична Нефропатія

 

Під терміном "діабетична нефропатія" у медицині розуміють ураження нирок, розвивається на фоні захворювання на цукровий діабет. Дане порушення передбачає поступове склерозування тканини нирок з наступною втратою цим органом своїх функцій - насамперед, фільтраційної та функції виділення азоту. В останні десять років діабетична нефропатія вийшла на лідируючі позиції в списку причин розвитку ниркової недостатності. Це ускладнення зустрічається у хворих на діабет як першого (інсулінозалежного), так і другого типу (інсулінонезалежного).

Виділяють кілька факторів, що сприяють розвитку діабетичної нефропатії. Це глікемія, гіперліпідемія, внутриклубочковая гіпертензія, артеріальна гіпертензія. Безумовно, важливим значенням тут мають і тривалість захворювання людини діабет, а також спадковий фактор - якщо проблеми з нирками були у батьків, шанс ускладнення у вигляді нефропатії значно підвищується.

Медики зазвичай виділяють п'ять стадій розвитку діабетичної нефропатії, починаючи з появи гиперфильтрации в ниркових клубочках і закінчуючи нирковою недостатністю.

Головною складністю в діагностиці діабетичної нефропатії є практично повна відсутність яких би то не було виражених локальних симптомів аж до розвитку ниркової недостатності: людина не відчуває неприємних відчуттів при сечовипусканні, не відчуває болі в області попереку і т.д. При плановому лікарському огляді або ультразвуковому дослідженні нирок нефропатія часто виявляється лише на пізніх стадіях. Діагностувати захворювання на самому початку його розвитку можна тільки за допомогою спеціальних методів виявлення мікроскопічних доз білка в сечі (наприклад, за допомогою смужок «Микральтест» або адсорбуючих таблеток «Мікроальбумін-тест»).

Безумовно, способи лікування діабетичної нефропатії підбираються для кожного пацієнта індивідуально з урахуванням ступеня ураження ниркової тканини, статі, віку, супутніх захворювань і т.д. Але існує ряд загальних принципів, що дозволяють нормалізувати функції нирок при виявленні нефропатії на ранніх, оборотних стадіях:

 1. Вирівнювання рівня цукру в крові.
 2. Нормалізація артеріального тиску (при його підвищенні процес розвитку діабетичної нефропатії протікає значно швидше).
 3. Профілактика атеросклерозу і поліпшення мікроциркуляції крові: відмова від паління, зменшення продуктів, що містять холестерин, а також тваринного білка в раціоні.

Дані принципи актуальні тільки в якості профілактики або усунення діабетичної нефропатії на самій ранній стадії. Якщо ж у хворого вже розвинулася ниркова недостатність, застосовуються більш серйозні препарати і процедури, що призначаються лікарем після ряду додаткових досліджень. Обов'язкові в цьому випадку дієта з максимально зниженим вмістом білка, а також прийом ентеросорбентів і складів, що містять незамінні амінокислоти.

При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні діабетичної нефропатії вдається, як мінімум, на досить тривалий час відстрочити призначення гемодіалізу, а в кращому разі - взагалі не допустити незворотних процесів у нирковій тканинах.

Перші ознаки діабету - початок небезпечного шляху

М. Бергер заявив, що «Хворіти на діабет - все одно, що вести автомобіль по жвавій трасі. Потрібно просто знати правила руху!» Це твердження вірно на далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі