Діабетична Ретинопатія : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Діабетична Ретинопатія

 

У більшості хворих на цукровий діабет є різноманітні ознаки ураження сітківки. Цукровий діабет - одна з головних причин появи сліпоти у людей середнього віку.

Ураження судин сітківки, характерне для діабету, носить назву діабетична ретинопатія.

Розглядаються наступні форми діабетичної ретинопатії:

 • непролиферативна ретинопатія -- перша стадія діабетичної ретинопатії;
 • препролиферативная ретинопатія - важка ступінь непроліферативній ретинопатії, що передує проліферативної;
 • проліферативна ретинопатія - стадія виникнення великих зон порушення кровопостачання сітківки, поява макулярного набряку.

Рання стадія діабетичної ретинопатії протікає безсимптомно. Прогресивний розвиток хвороби викликає внутрішньоочні крововиливи, що супроводжуються серпанком перед очима, плаваючими темними плямами, які через деякий час зникають безслідно. Подальше ускладнення хвороби призводить до повної втрати зору в результаті численних крововиливів у склоподібне тіло. Макулярний набряк також викликає появу пелени і темних плям перед очима, але не призводить до повної сліпоти, а може бути причиною втрати здатності до розрізнення дрібних предметів.

При лікуванні діабетичної ретинопатії варто враховувати, що ураження сітківки носить вторинний характер на фоні загального захворювання цукровим діабетом.
Необхідно ретельне спостерігати за рівнем глюкози крові, функцією нирок і артеріальним тиском.
Інтенсивне спостереження за станом хворого на цукровий діабет і контроль над рівнем глюкози дозволяє знизити ризик захворювання діабетичною ретинопатією.

При виникненні захворювання проводять амбулаторне лазерне лікування. За допомогою лазера руйнуються зони гіпоксії сітківки, відбувається теплова коагуляція новоутворених судин, що перешкоджає зростанню. Вплив на сітківку дозволяє збільшити надходження кисню в сітківку із судинної оболонки.

Один з існуючих методів лікування діабетичної ретинопатії - консервативний. Суть методу полягає в тому, що пацієнт максимум часу знаходиться в положенні сидячи з закритими очима. Зменшення навантаження на зір сприяє припинення кровоточивості судин. Елементи крові під впливом гравітації осідають у нижніх відділах очної порожнини.

При лікуванні препроліферативною та проліферативної діабетичної ретинопатії застосовується панретинальна лазеркоагуляція. Технологія панретинальної лазеркоагуляції включає опромінення фокальним лазером новоутворених судин по всій сітківці, виключаючи центральний відділ. Якщо лікування почато на ранній стадії захворювання, фахівці гарантують попередження настання сліпоти майже в 100% випадків.

У разі важкої форми проліферативної діабетичної ретинопатії ефективність лікування фокальним лазерним опроміненням сильно знижена. При макулярном набряку лазерне вплив виявляється на центральний відділ сітківки.

При наявності масивних крововиливів показано хірургічне втручання вітректомія. Суть лікування полягає в висічення помутнілої частини склоподібного тіла і видалення згустків крові з поверхні сітківки.

Для попередження розвитку осложений цукрового діабету, зокрема появи діабетичної ретинопатії, необхідно контролювати в крові рівень глюкози, ретельно дотримуватися діабетичну дієту і вести здоровий спосіб життя. Ці способи дозволяють знизити ризик сліпоти, викликаної очними ускладненнями цукрового діабету. Одним з найбільш надійних способів запобігання захворювання діабетичною ретинопатією на сьогоднішній день залишається дотримання періодичності офтальмологічних оглядів.

Діабетична Нейропатія

Діабетична нейропатія виникає на грунті гіперглікемії і є сукупністю синдромів ураження і порушення нервової системи. Гіперглікемія, називається далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі