Латентний Діабет : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Латентний Діабет

 

У хворих з латентним діабетом немає жодних клінічних ознак діабету, рівень цукру в крові натще нормальний. Також у таких людей нормальний тест толерантності до глюкози. Він стає діабетичним при вагітності, інфекційних захворюваннях і при стресорних станах, а також при розвиненому ожирінні.

Латентний діабет можна виявити методом преднізон-глюкозной навантаження після попереднього прийому протягом 3 днів їжі, що містить 250-300 г вуглеводів при нормальній кількості білків і жирів.

Також визначити латентний діабет можна за допомогою проби Штаубе-Трауготта. Подвійне навантаження по Штауб-Траутотту полягає в тому, що через 60 хвилин після прийому 50 г глюкози досліджуваний отримує ще 50 р. До цього часу в нормальних людей виділяється найбільша кількість інсуліну і друге введення глюкози не викликає повторного підвищення глікемії або воно лише слабо виражене. Якщо ж після другого введення глюкози з'являється другий пік гіперглікемії, то можна говорити про ослабленій функції бета-клітин і про латентний діабет.

Преднізон-глюкозная проба полягає в тому, що за 1/2-2 години до навантаження глюкозою дають по 12,5 мг преднизона або преднізолону. При нормальній функції бета-клітин глікемія натще не перевищує 5,2 ммоль/л, а через 1 і 2 години - відповідно 7 і 6,2 ммоль/л. Перевищення цих величин говорить про латентному цукровому діабеті.

Зазначені діагностичні проби дозволяють виявити таку ступінь ослаблення функцій бета-клітин, яка звичайною навантаженням глюкозою не виявляється.

Важка дорога велосипедистів з діабетом 1 типу в Тур де Франс

Цукровий діабет 1-го типу, при якому потрібні регулярні ін'єкції інсуліну, є важким захворюванням - але сучасні препарати дозволяють хворим вести цілком далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі