Ураження Судин Нижніх Кінцівок : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Ураження Судин Нижніх Кінцівок

 

Судоми м'язів, частіше литкових, відчуття оніміння свідчать про наявність діабетичної ангіопатії та нейропатії нижніх кінцівок. Ці відчуття часто поєднуються з тупою, іноді сильним болем в ногах, що позбавляє хворого сну.

Генес Ц.Р. зазначав, що клініка судинної недостатності характерна: шкіра нижніх кінцівок стає атрофічною, блискучою, холодною; пульсація на тильній артерії стопи ослаблена, а нерідко не вловлюється; відзначаються переміжна кульгавість, холодні стопи, біль, парестезії (печіння, поколювання, відчуття оніміння).

Слід зауважити, що судинна недостатність може призвести до гангрени пальців або всієї стопи. Істотним провокуючим моментом при цьому є неправильний або недостатній гігієнічний догляд за ногами. В умовах судинної недостатності при цукровому діабеті будь-яке, навіть незначне пошкодження шкіри стопи (мозоль, садно, тріщина) нерідко веде до важких некротичних виразок і навіть вологої гангрени.

Загальновизнаним є факт, що діабетична гангрена є наслідок не тільки вираженого атеросклерозу артерій нижніх кінцівок, але і діабетичної мікроангіопатії.
Гангрена означає омертвіння тканин. У хворих на цукровий діабет гангрена пальців ніг або стопи виникає в 10 разів частіше, ніж у осіб, що не хворіють на цукровий діабет. Причиною її є порушення кровопостачання тканин ніг внаслідок ураження дрібних або великих судин (артерій) ніг або найчастіше поєднання ураження дрібних і великих судин.

На тлі скарг на біль у ногах, мерзлякуватість, оніміння пальців, яке потім змінюється мармурово-синюватим відтінком, і, нарешті, шкіра одного або декількох пальців стає чорного кольору з чіткими контурами, що відділяють уражену ділянку від здорових тканин.

При приєднанні інфекції, чому сприяють садна, потертості, мозолі, застосування компресів, мазі, примочок, може розвинутися волога гангрена - грізне ускладнення цукрового діабету. При цьому виникає набряк пальців стопи, шкіра набуває синювато-червоний колір, без чітких контурів кордонів здорових та уражених тканин, з'являються виразки з гнійними виділеннями і неприємним гнильним запахом.

У ряді випадків при гангрені потрібна ампутація кінцівок, причому, як вважають фахівці, рівень ампутації повинен бути високим - переважно на рівні нижньої третини стегна.

Варто СТРОГО ПАМ'ЯТАТИ: при перших ознаках ураження шкіри, наявність на ній яких-небудь виразок, тріщин, пухирів необхідно терміново звертатися до лікаря-хірурга. Самолікування в цих випадках (використання різних примочок, мазей, натирань і ін) НЕПРИПУСТИМО!

Цукровий діабет у дитини: правила поведінки дітей.

Цукровий діабет 1 типу - важке невиліковне захворювання, причини виникнення і швидкого розвитку якого на даний момент часу ще не вивчені досконально. На далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі