Діабетична Ангіопатія : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

ортопедические стельки под пятку подробнее

Діабетична Ангіопатія

 

Діабетична ангіопатія - властиве цукрового діабету ураження різних судин, в першу чергу специфічна для цукрового діабету капилляропатия. Саме на рівні цих дрібних судин здійснюється обмін, транспорт енергетичних та інших речовин у тканини і зворотне надходження продуктів життєдіяльності клітин.

Крім дрібних судин при діабетичної хвороби уражаються і великі, особливо при декомпенсації цукрового діабету.

Атеросклероз при діабетичному недугу проявляється в більш ранньому віці, протікає важче і зустрічається як у жінок, так і у чоловіків усіх вікових груп, поєднуючись з мікро ангіопатією. Розвивається атеросклероз вінцевих артерій серця з розвитком ішемічної хвороби і стенокардію, склероз судин головного мозку (з можливим ускладненням у вигляді інсульту), атеросклероз артерій нижніх і верхніх кінцівок.

Головним чинником, що сприяє виникненню і прогресуванню діабетичної ангіопатії, є погано лікування цукровий діабет. При цьому відбуваються виражені порушення не тільки вуглеводного обміну з високим рівнем глюкози в крові і значними перепадами його протягом доби (більше 6 ммоль/л), але також порушення білкового і жирового обміну.

У тканинах погіршується кисневе забезпечення, особливо стінок судин, порушується кровообіг в дрібних судинах. Мають значення і виникають порушення гормонального балансу, збільшення секреції ряду контрінсулярних гормонів, які посилюють порушення обмінних процесів і несприятливо впливають на судинну стінку.

В даний час велике значення в розвитку ангіопатії надають аутоімунним процесам. Аутоімунні реакції можуть розвиватися в результаті застосування інсулінів тривалої (пролонгованої) дії, до складу яких, як відомо, входять компоненти антигенного ряду. При поєднанні інсулінів пролонгованої дії з препаратами інсуліну короткої дії такі аутоімунні процеси виникають набагато рідше і ризик розвитку ангіопатії нижче.
Куріння і вживання алкоголю чинять особливо несприятливий вплив на виникнення і прогресування ангіопатії.

ВООЗ назвала три хвороби, які знищують населення планети

ВООЗ назвала три хвороби, які знищують населення планети

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я, проаналізували дані про хворобах населення 194 країн і склали список найпоширеніших захворювань (World далее

Принадлежит категории

Осложнения


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі