Асимптоматический Діабет : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Асимптоматический Діабет

 

Його ще називають субклінічним, хімічним діабет.
У хворих асимптоматическим діабетом, так само як і латентним, немає ніяких клінічних проявів цукрового діабету, а рівень цукру крові натще не перевищує 5,2 ммоль/л. Наявність асимптоматического діабету виявляється за допомогою оральної навантаження глюкозою, про що ми вказували вище.

Діагноз асимптоматического діабету може вважатися встановленим, якщо, як вказує Ц.Р. Генес: а) при нормальній глікемії натщесерце вона через 1 годину перевищує 7,8 ммоль/л, а через 2 години не повертається до вихідної величини (залишається вище 5,2 ммоль/л); б) через 1 годину вона не перевищує нормальної максимальної величини (7,8 ммоль/л), але через 2 години не повертається до вихідних величин; в) вона нормальна натщесерце, але значно вище нормальної через 1 годину.

Однак слід зауважити, що останній варіант може бути обумовлений не тільки послабленням функції бета-клітин, але і підвищеною чутливістю рецепторів шлунка до цукру, що веде до появи нервово-рефлекторної гіперглікемії, а також підвищеною усмоктуваністю глюкози в кишечнику або порушенням функції печінки.

Важливо, що у людей з асимптоматическим і латентним діабетом клінічний цукровий діабет розвивається частіше, ніж у людей з нормально функціонуючими бета-клітинами.
Що ж сприяє виснаження бета-клітин?

Це наступні дії: 1) хірургічні операції; 2) інфекційні захворювання; 3) фізичні та психічні травми; 4)тривалий прийом надмірної кількості їжі, зокрема швидко всмоктується в кишечнику вуглеводів, і особливо часте внутрішньовенне введення глюкози; 5)тривалий ннедение високих доз АКТГ, глюкокортикоїдів, тиреоїдних гормонів, катехоламінів; 6) всі захворювання, при яких виділяється надмірна кількість контрінсулярних гормонів.
Приховані форми цукрового діабету можуть перейти в клінічні при розвитку ожиріння. Саме ожиріння є додатковим чинником, збуджуючим діяльність бета клітин, сприяє їх виснаження.

Знайдена головна причина діабету 2 типу

Знайдена головна причина діабету 2 типу

Відповідно до публікації в журналі Circulation, вчені більше не сумніваються в причинах одних з найбільш небезпечних захворювань цивілізації. Як показали далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі