Профілактика Цукрового Діабету : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Профілактика Цукрового Діабету

 

Попередити діабет і поліпшити якість життя, якщо він вже у вас розвинувся, допоможе профілактика діабету і наступні заходи:

Дослідження. Щоб піклуватися про хворого з діабетом, він повинен насамперед: Обов'язково знайти лікаря, дієтолога, сестру-інструктора, що б він вам пояснив - як контролювати рівень глюкози.

Бути перевіреним. Щодня незалежно перевірте рівень глюкози в крові (якщо це необхідно, кілька разів) за допомогою випробувальних смуг і електронних пристроїв. Відрегулюйте в залежності від його коливань дієту, фізичні дії і медикоментозную терапію. Випийте більше води. Назва діабету може звучати як мочеизнурение. Це загрожує зневодненням, тому щодня необхідно пити не менше ніж 2 л. води, а якщо рівень глюкози в крові підвищений, то ще більше пийте рідини.
Дотримуйтесь меню. Основна частина калорій повинна бути отримана від полісахаридів ("особливо важкий", з високою акцією волокна їжі). На білкову їжу повинно припадати 10-20 відсотків калорійності. Виберіть джерела білка, в яких в меншій мірі міститься пересичений жир, наприклад пісне м'ясо, птах, риба, боби і знежирені молочні продукти.

Спостереження за вуглеводами. Це дуже корисно для профілактики сахорного діабету. Доктора традиційно забороняють рафінований цукор при діабеті, наполягаючи на споживанні "важких" вуглеводів як частина овочів, пластівців, хліба, пасти. Проте недавні дослідження показали, що в здоровому у цілій дієті помірні дози цукру в шматочках не шкідливі. Пюре може підняти рівень глюкози в крові не менше, ніж булочка. Важливо спостерігати загальне споживання вуглеводів, а не їх джерела.

Вивчіть глікемічний індекс (ГМ). Вчені сперечаються до цього часу на перевазі цього параметра, який показує, як швидко дані харчові продукти розщеплюються в кишечниках, звільняючи глюкозу і, відповідно, викликаючи стрибок її рівня в крові. Так, в овочах крохмалистих, наприклад картопля, фрукти типу банана ГІ вище, ніж в яблуках, грушах, хлібі зерна і вівсянці. Багато хто, включаючи експертів ВООЗ, вважають, що продукти з низьким ГІ допомагають попередити діабет другого типу. Згідно їх супротивникам, особливо представники від Національного інституту послуг охорони здоров'я США та американської діабетичної асоціації, які вважають, що використовувати ГІ в меню, плануючи це дуже важко, оскільки це змінюється в залежності від того, які продукти комбінацій використовуються. Однак, якщо Вам не лінь, щоб сидіти при обчисленнях, запитайте столи ГІ щодо доктора або диетврача.

Сходіть до дієтолога. Окрема дієта допоможе не тільки контролювати діабет, але і попередити інші медичні проблеми, наприклад збільшення рівня холестерину. Правильно, щоб зробити меню, необхідно вважати вік, вагу тіла, графік роботи, способу життя людини, прийняті ним лікарські припарати і особисті смаки. Щоб зробити це, дипломований диєтлікар допоможе. Не забувайте повідомляти лікаря про улюблених стравах.

Плекайте ноги. Хворий на діабет повинен мити, сушити і присипати кожен вечір ноги, перш ніж лягти спати, і також регулярно обробляти зволожуючим кремом п'яти, захистити їх від тріщин. Якщо рівень глюкози в крові складно контролюється, судини в ногах звужені, і чутливість слабшає. Маленька ранка легко залишається не поміченим і може повернутися до зараженої виразці, чреватої гангреною і ампутацією. Ретельно виберіть взуття, щоб уникнути виснаження, мозолів, врослих нігтів, і т.д. дізнавшись проблему, відразу адресувати її до ортопеда.

Перевірте очі. Проходьте огляд у окуліста щорічно. Це дозволить своєчасно виявити діабетичну ретинопатію - пошкодження і вимирання капілярів сітківки. Його безпосередня обробка може врятувати від сліпоти.

Тренуйтеся з розумом. Намагаючись зайнятися фізкультурою, обговоріть з лікарем заходів безпеки. Ймовірно, деякі типи вправ Вам протипоказані. Наприклад, в ретинопатії або недавній лазерної коагуляції сітківки не варто стрибати або піднімати ваги. Якщо рівень глюкози постійно скаче, перед заняттям корисно перекусити, і під час них періодично перевіряти цукор.

Профілактика Цукрового Діабету

Попередити діабет і поліпшити якість життя, якщо він вже у вас розвинувся, допоможе профілактика діабету і наступні заходи: Дослідження. Щоб далее

Принадлежит категории

Профилактика


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі