Вагітність жінки з цукровим діабетом : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Листовой поликарбонат в Кропивницком prizma.kirovograd.ua.

Вагітність жінки з цукровим діабетом

 

Ведення вагітності з різними типами цукрового діабету вимагає індивідуального підходу. Майбутня мама повинна всю першу половину вагітності ходити на прийом до лікаря кожні два тижні, а у другій половині - щотижня. Важливо строго дотримуватися дієти. В іншому випадку це стан загрожує серйозними ускладненнями: діабетичною ретинопатією, ураженням нирок, еклампсією. Рівень цукру в крові вагітні можуть контролювати самостійно з допомогою індивідуального глюкометра. За цими даними спеціаліст скоректує дозу інсуліну, дієту і рівень навантажень. Для виключення ускладнень необхідно строго стежити за збільшенням маси тіла, висотою стояння дна матки, збільшенням окружності живота, динамікою артеріального тиску. Як нормально повинна протікати вагітність жінки з цукровим діабетом?

Вагітних з явним діабет тричі госпіталізують в спеціалізований стаціонар: при діагностиці вагітності, на 20-24 тижні для обстеження і коригування дози інсуліну, на 32-34 тижні для визначення строку та способу пологів.

Діабет вагітних жінок

Цей тип захворювання проявляється тільки під час вагітності і виникає частіше у жінок з надмірною вагою, спадковою схильністю до порушення вуглеводного обміну. Клітини підшлункової залози не справляються з підвищеним навантаженням і виробляють недостатньо інсуліну. Розвивається гестаційний цукровий діабет у жінки. Він проявляється зміною у жінки рівня глюкози в сечі і крові. Може з'явитися спрага, часте і рясне сечовипускання, свербіння в області статевих органів. Якщо лікарі вважають, що цукровий діабет проходить легко, то вагітній достатньо дотримуватися дієти: в раціон включити більше зернового та висівкового хліба, бобових, овочів і фруктів. У цьому випадку різких стрибків рівня цукру не відбудеться. При серйозніших скаргах ендокринолог призначає ін'єкції інсуліну.

Бажано вибрати спеціалізований пологовий будинок, якої пристосований під потреби хворих на цукровий діабет. Там майбутня мама може не тільки отримати допомогу ендокринолога, але і пройти консультацію у нефролога, окуліста і кардіолога. Якщо вагітність протікала нормально, захворювання не викликало ускладнень, а маса плода не перевищує 3800 м, можна природні пологи у визначений термін.

Під час пологів у майбутньої мами щогодини перевіряють рівень глюкози в крові і при необхідності вводять інсулін. Кесарів розтин проводять на 37-38 тижні. І тільки в тому випадку, якщо дитина великий або діабет протікає з ускладненнями, при яких не можна допустити сильні навантаження на судини. У новонародженого контролюють рівень глюкози в крові протягом всього часу перебування в пологовому будинку, а після виписки - тільки в разі необхідності.

Симптоми цукрового діабету

Питання "цукровий діабет симптоми" це перше, що приходить на розум людині, запідозрив у себе це складне захворювання. У цій статті ми розглянемо далее

Принадлежит категории

Беременность


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі