• 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Харчування при діабеті

Дієта, або так зване діабетичне харчування, - наріжний камінь лікування діабету. Найбільш часто встечающийся діабет типу 2, який раніше називали діабет дорослих, або вікової цукровою хворобою, - частіше за все наслідок неправильного харчування. У більшості випадків для його усунення достатньо лише оздоровлення харчування. Без дієти хвороба практично не може бути усунена. Таким чином, дієта абсолютно необхідна для хворих на діабет 2 типу. Вона ж є кращим засобом попередження діабету в родині, де є хворі, оскільки схильність до цього захворювання часто передається у спадок.

При інсуліновий діабеті типу 1, а також в інших випадках, дієта необхідна так само. Тут вирішальне значення має узгодженість між дією інсуліну, впливом харчування і роботою організму. Протягом останніх років у лікуванні діабету інсуліном відбулися значні зміни. Раніше, коли інсулін продовженого дії або комбінований інсулін вводився внутрішньо строго дозовано,прийом їжі будувався у відповідності з дією інсуліну. і хоча така форма лікування дозволяє вибирати препарати, найбільш відповідні до привичному режиму дня, відхилення від цього режиму не допустимі, інакше може порушитися обмін речовин. Багато однак, і сьогодні все ще воліють зтот спосіб лікування іншими методами.

В останні 15 років навчилися вводити в організм коротко діючі інсуліни так, що це відповідає природному (фізіологічної) потреби людини. Це посволяет зробити режим найбільш гнучким. Тепер у різні дні можна варіювати час їжі, кількість і число її прийомів. Для багатьох це означає істотне поліпшення якості життя. Але в цьому випадку потрібно частий самоконтроль цукру і ґрунтовні знання, які можна отримати на курсах. Цей сучасний спосіб лікування, багато вимагає від хворих, все ж неозначает, що вони можуть їсти все що угодно.Несмотря на можливість варіювання прийомів їжі, діабетики все ж повинні їх заздалегідь планувати і знати, що і скільки вони хочуть з'їсти, щоб правильно вибрати дозу інсуліну. Після прийому інсуліну доводиться суворо дотримуватися запланованого меню. Таким чином, і більш гнучке харчування при новітньої інсулінотерапії - все ж планове харчування. І тут вельми до речі виявляться розраховані рецепти улюблених страв.

Поняття діабетичної дієти довгий час носило якийсь лікарняний відтінок. Той, хто змушений був дотримуватися дієти,вважався хворим. Діабетик навіть у власній сім'ї і в колі друзів часто був аутсайдером, оскільки виключався із загальної трапези.

Сучасна діабетична дієта змінює це положение.Она апетитна, смачна і дуже придатна також не для діабетиків: адже помилки в харчуванні сприяють виникненню діабету, часто можуть сприяти і інших захворювань - ожиріння, подагра, тиск... Наведені поради та рецепти допоможуть зробити ваше життя здоровіше і якісніше.

НЕПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ ЯК ПРИЧИНА ЗАХВОРЮВАННЯ

Неправильне харчування є причиною багатьох захворювань, ожиріння, діабету, подагри, гіпертонії, порушень жирового обміну, каменів в жовчному міхурі, цирозу печінки, карієсу і запорів. Будь-яка людина підданий цим захворюванням, якщо він неправильно харчується. Але ці порушення в організмі можна запобігти або, якщо вони настали, помітно зменшити, правильно побудувавши своє харчування.

ЗДОРОВА ЇЖА СМАЧНА

Часто побутує думка, що здорова їжа зовсім несмачна і позбавляє процес їжі жодного задоволення. Наведені рецепти покажуть вам, що це помилка. Здорова їжа може бути смачною,різноманітною і доставить вам багато наслождений. В основі лежать "Нові європейські рекомендації з харчування діабетиків" (опубликовановм Ernahrungs-Umschau (1989, стор 79-83).

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕНЕРГІЄЮ

Склад їжі має бути різноманітною і містити необхідні кількості білків, жирів, вуглеводів, баластних речовин,вітамінів,мінеральних речовин і мікроелементів. Білки, жири і вуглеводи постачають організму енергію, яка вимірюється в ккал і кдж. Перерахунок калл у дж простий: міра дж приблизно в чотири рази перевищує міру кал (а точніше: ккал х 4,186=кдж).

У відповідності з рекомендаціями добова потреба в енергії покривається на 15% за рахунок білків, на 35% за рахунок жирів і на 50% за рахунок вуглеводів.
На жаль, дуже багато споживають білків і жирів більше норми,а вуглеводів менше, ніж потрібно для здорового харчування. Наслідком є надлишок ваги, оскільки жири містять найбільше калорій.

Нормальний вага обчислюється: зріст в см мунус сто = вага в кг, а жінки повинні відняти ще 10%.

Вуглецеві Нанотрубки Вилікують Захворювання Мозку

Завдяки циліндричним фуллеренам, болі голови зараз виліковні. Представила свій новий матеріал, отриманий на основі вуглецевих нанотрубок, група далее

Принадлежит категории

Лечение сахарного диабета


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі