Ускладнення Цукрового Діабету : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Ускладнення Цукрового Діабету

 

Недбале ставлення до цукрового діабету призводить до небажаних наслідків і ускладнень. Внаслідок чого підвищений вміст цукру в крові є причиною виникнення і швидкого прогресування як специфічних, так і неспецифічних для ускладнень діабету. До специфічних відносяться ускладнення з боку очей, ніг, нирок. До неспецифичным - ускладнення з боку серцево-судинної системи. Але справа в тому, що всі ці ускладнення цукрового діабету проявляються тільки через 10-15 років після початку захворювання. Вони розвиваються непомітно, спочатку зовсім не відбиваючись на самопочутті. З тими ускладненнями хвороби, які себе вже проявили дуже важко впоратися. Тому потрібно з самого початку намагатися наблизитися до нормальних показників цукру в крові, займаючись регулярним самоконтролем цієї ситуації. Але якщо все-таки ускладнення діабету почали проявлятися, то слід на початковій стадії покращувати компенсацію захворювання. Це не дасть можливості для розвитку ускладнень.

Ураження очей

У першу чергу уражається сітківка. Це називається «діабетична ретинопатія». При цьому порушується кровообіг в дрібних судинах очного дна. Спочатку це ніяк не проявляється. Отже, хворим на цукровий діабет потрібно проходити огляд окуліста не рідше ніж 1 раз в рік. Особливу увагу потрібно приділяти огляду очного дна. Такого роду огляд обов'язково проводиться з попередньо розширенными зіницями, це дає можливість побачити повну картину очного дна. Вчасно помічені ознаки діабетичної ретинопатії, дають можливість негайно приступити до лікування і попередити подальші ускладнення. У разі необхідності проводять лазерфотокоагуляцию: припікають змінені ділянки на сітківці за допомогою променя лазера. Цей метод дає можливість попередити подальше прогресування процесу.

Ураження нирок

Має назву «діабетична нефропатія». Нирки служать фільтром з безліччю дрібних судин, що виводить непотрібні речовини з організму за допомогою сечі, при цьому залишаючи потрібні речовини. При тривалому цукровому діабеті фільтр виводить білок з організму разом з сечею. Спочатку немає ніяких ознак. Тому не рідше ніж 1 раз в рік всі хворі повинні здавати аналіз сечі на білок. Надалі діабетична нефропатія може призвести до підвищеного артеріального тиску. Це негативно позначатиметься на роботі нирок. На певній стадії розвитку нефропатії може виникнути необхідність у спеціальній дієті, яка обмежує білок.

Ураження серцево-судинної системи

При цукровому діабеті дуже часто уражається серцево-судинна система, а саме артеріальна гіпертонія, ішемічна хвороба серця та інші ускладнення. Це може привести до інфаркту, інсульту. Артеріального тиску випадає дуже важлива роль в ураженні серця і судин головного мозку. При нормальному артеріальному тиску, проводять вимірювання тільки при відвідуванні лікаря. При підвищеному артеріальному тиску, необхідно щодня самому вимірювати артеріальний тиск. Іноді підвищений тиск може ніяким чином не проявлятися. При цьому слід орієнтуватися на свідчення тонометра. Верхнє тиск має бути не вище 130 мм рт.ст. Нижнє тиск - не вище 85 мм рт.ст. Іноді зниження надмірної ваги може привести до нормалізації артеріального тиску. Дуже корисно обмежувати кількість солі в їжі (не більш 1 год. ложки на добу). Але якщо артеріальний тиск не нормалізується, призначаються спеціальні препарати, які потрібно приймати довічно, незалежно від того підвищений артеріальний тиск або немає.

Ураження ніг

Цукровий діабет сприяє ураження нервів. Це має назву «діабетична нейропатія». Воно зустрічається при будь-якому вигляді діабету. Проявлятися діабет може болями будь-якого характеру, може виникати відчуття печіння, «мурашки по шкірі», оніміння стоп, поколювання. При діабетичній нейропатії знижуються всі види чутливості. Це є дуже небезпечним для хворого, так як можна вчасно не помітити виникла мікротравму, і не прийняти всілякі заходи. Травми можуть виникнути, коли хворий ходить необутый, або в незручному взутті. При цукровому діабеті може розвинутися гангрена стопи, і це призведе до ампутації кінцівки.

Зайва вага захищає діабетиків від смерті

Зайва вага захищає діабетиків від смерті

До парадоксального висновку прийшли вчені з Північно-Західного університету в Чикаго. Вони встановили, що люди з нормальною вагою, які мають діабет 2 далее

Принадлежит категории

Осложнения


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі