Симптоми І Ознаки Цукрового Діабету : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Симптоми І Ознаки Цукрового Діабету

 

Цукровий діабет (ЦД) є дуже складним і серйозним захворюванням, при прояві найменших його ознак і симптомів потрібно бити на сполох. Для цього захворювання характерне підвищення рівня вмісту цукру в крові, поява його в сечі. В результаті хвороби виникає дефіцит інсуліну - гормону, що виробляється підшлунковою залозою, що згодом призводить до порушення обміну речовин. Цукровий діабет не є віковим захворюванням, їм охоплені всі групи населення у всьому світі.

Існують два типи цукрового діабету

Інсулінозалежний - 1-й тип СД, що вражає в основному молодих людей. Його причиною стає відмирання клітин підшлункової залози (90%) в результаті перенесеної вірусної інфекції або зниження імунітету. Організм в цьому випадку не здатний самостійно виробляти інсулін.

Інсуліннезалежний - 2-й тип ЦД. При даному типі захворювання інсулін не тільки виробляється підшлунковою залозою, але навіть утворюється його надлишок. Однак клітини організму не здатні сприймати його з-за втрати чутливості до нього. Діабет 2-го типу - спадкова хвороба, поширена серед людей у віці старше 40 років, які нерідко страждають ожирінням, що, до речі, часом можна розцінювати як один з ознак хвороби.

Основними симптомами та ознаками хвороби є: виснажлива спрага, часте сечовипускання, різке збільшення кількості сечі (до 9 літрів за добу). Характерною ознакою цукрового діабету 1-го типу виступає значна втрата у вазі хворого (до 15 кг на місяць). Симптомом цукрового діабету може з'явитися загальна слабкість. Однією з ознак захворювання можна назвати появу запаху ацетону з рота. Симптомом цукрового діабету також є швидка втомлюваність хворого. Іноді ознакою хвороби стає часте затуманення зору. Відчуття тяжкості в ногах, часті запаморочення також можуть бути симптомами цукрового діабету. Непрямим ознакою такої хвороби, як цукровий діабет, може стати затяжне лікування від інфекцій. Занадто повільне затягування ран теж можна трактувати як симптом діабету. СД часом підтверджується і іншими симптомами, наприклад, зниженою температурою тіла. Ознакою захворювання можуть виявитися судоми в області литкових м'язів. Якщо симптоми і ознаки такого грізного захворювання, як цукровий діабет залишилися без уваги хворого, то без термінового лікування діабету 1-го типу може розвинутися діабетична кома, що приводить до летального результату.

Симптоми цукрового діабету 2-го типу принципово не відрізняються від вище названих, але розвиваються повільно. Першою ознакою може бути сухість у роті, спрага. Зміни на шкірі - гнійничкові висипання, шкірний свербіж можуть свідчити про цукровому діабеті. Діабетична кома при діабеті 2-го типу настає виключно рідко.

Цукровий діабет обох типів викликає серйозні зміни в організмі хворого, вражаючи судини і капіляри. В результаті хворобливого процесу кровопостачання різних органів порушується, і вони втрачають нормальні функції. Поширеним ускладненням діабету є катаракта, що призводить до руйнування сітківки ока і сліпоти. Часто СД викликає хронічну ниркову недостатність. Вплив надлишкового цукру на судини кінцівок призводить при діабеті до утворення трофічних виразок і навіть до гангрени стоп. Часто результатом хвороби стає нейропатія (периферичні нерви перестають нормально функціонувати), що призводить до хворобливих відчуттів в ногах, а в подальшому до втрати чутливості шкіри. ЦД нерідко призводить до розвитку чоловічої імпотенції. Печінка також реагує на зміни в організмі хворого, наслідком чого може стати жирова дистрофія і навіть цироз. Хворі на цукровий діабет страждають від зниження імунітету і схильні до різних інфекцій.

Для підтвердження діагнозу захворювання не можна спиратися лише на прояв симптомів і ознак цукрового діабету, необхідна як мінімум дворазова перевірка крові на рівень вмісту цукру.

Якщо лабораторні дослідження крові хворого підтверджують симптоми захворювання, то хворий на діабет потребує негайного лікування. У боротьбі з такою хворобою, як діабет, необхідна активна участь самого хворого.

Для лікування ЦД 1-го типу застосовують інсулін. Даний препарат виготовляється на основі речовин, отриманих з залоз великої рогатої худоби, і є необхідним для підтримання нормальних функцій хворого. Інсулін розрізняється по тривалості дії і рекомендується до почергового застосування.

При діабеті 2-го типу в лікуванні використовуються препарати у вигляді таблеток. Дані лікарські форми (предиан, глюринорм) здійснюються на підставі сульфомочевины ( манинил, букарбан). Їх завдання - відновлення втраченої чутливості клітин до інсуліну, що виробляється власним організмом.
Цукровий діабет - небезпечне захворювання, з яким хворому доведеться навчитися жити. Прислухайтеся до себе, при наявності ознак та симптомів цукрового діабету, можливо, ваш організм потребує постійної підтримки і лікуванні.

Мифы о диабете

Диабет – очень серьезное заболевание, и поэтому полезно знать важные особенности этого заболевания и уметь отличить мифы от реальности. Вот далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі