Порушення в будові і роботі серця і судин при цукровому діабеті : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Порушення в будові і роботі серця і судин при цукровому діабеті

 

Необхідно відзначити, що майже у половини хворих на цукровий діабет розвивається інфаркт міокарда. Протікає він дуже важко, так як в судинах серця при цьому часто утворюються тромби – згустки крові, які закупорюють судину і заважають нормальному току крові. Крім того, може знижуватися або повністю відсутня чутливість тканин серця, тому початок інфаркту часто буває безболевым.

Також іноді виникає «діабетичне серце». При цьому відзначаються ураження міокарда (серцевого м'яза, завдяки якій серце скорочується), збільшення розмірів серця і порушення його нормальної діяльності. Такий стан часто спостерігається при легкій і серцевої формах цукрового діабету.

До судинних порушень при цукровому діабеті можна віднести діабетичну гангрену нижніх кінцівок. Вона є наслідком відкладення холестеринових бляшок на стінках артерій (атеросклероз), особливо в судинах ніг; пошкодження дрібних судин і пошкодження нервових закінчень. Все це може призвести до порушення обмінних процесів у цих тканинах, а також проникнення інфекцій.

Судинні порушення при цукровому діабеті дуже широко поширені. Це можуть бути ураження дрібних судин (мікроангіопатії) та ураження великих судин (макроангіопатії). Макроангіопатії найчастіше є наслідком відкладення на стінках судин холестеринових бляшок.

Істотними факторами, які викликають ураження великих судин, є дуже різке підвищення артеріального тиску (так звана артеріальна гіпертензія) та надлишкова маса тіла. Крім того, велике значення має зміна складу самої крові. Ураження великих судин тісно пов'язані з ураженням дрібних судин. Це в подальшому може призвести до захворювань нирок. Дуже часто уражаються судини очей, спостерігають їх розширення і утворення осередків крововиливу. Спочатку ці осередки незначні, а потім спостерігається їх прогресуючий зростання. Так як судини розширюються і їх стінки стають проникними, кров скупчується усередині очного яблука, розвивається набряк.

Деякі ділянки сприймає зорові образи оболонки ока (сітківки) можуть бути позбавлені припливу крові із-за того, що закупорює кров'яний згусток просвіт судини. Потім тут відбувається утворення нових кровоносних судин.

Ці судини мають неміцну стінку, тому знову відбуваються крововиливи. Таким чином порушуються будова і робота очей. Різке зниження зору до повного його зникнення може швидко розвинутися при вагітності, порушення роботи нирок (нирковою недостатністю), різкому і тривалому підвищенні артеріального тиску (артеріальної гіпертензії) і перш за все при тривалому важкому цукровому діабеті, особливо при відсутності лікування. Крім того, порушуються процеси знешкодження токсичних речовин нирками. У сечі виявляється велика кількість білка в крові – накопичується велика кількість небезпечних речовин, що нирки не знешкодили. Крім того, необхідно відзначити той факт, що поразка судин в нирках часто поєднується у хворих на цукровий діабет з розвитком будь-яких запальних процесів в нирках.

Вагітність у хворих на цукровий діабет викликає більш швидке розвиток цих порушень.

Діабетики частіше хворіють на рак крові

У пацієнтів з цукровим діабетом II типу частіше виникає рак крові, ніж у інших. Це з'ясували американські вчені з госпіталю Міріам, повідомляє портал Medical далее

Принадлежит категории

Осложнения
Беременность


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі