Ускладнення діабету - страшніше, ніж діабет! : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Ускладнення діабету - страшніше, ніж діабет!

 

Цукровий діабет на сьогоднішній день вважається захворюванням неисцелимым, складним і має стільки багато побічних ускладнень, скільки не спостерігається ні в якого іншого захворювання. Власне, вся тяжкість діабету і полягає в усугубляющем дії цих ускладнень. Ретинопатія, нефропатія, нейропатія, діабетична стопа, гангрена, ішемічна хвороба серця - це далеко не повний перелік страшних синдромів, об'єднаних під загальною назвою «ускладнення діабету». Саме вони призводять хворого цукровим діабетом статус інваліда і провокують ранню смертність, яка має дуже високий відсоток серед смертельно небезпечних захворювань.

Діабетична нейропатія виражається розладами сенсорного, рухового і вегетативного характеру. До рухових порушень відносяться м'язова слабкість, опір розтягуванню м'язів, мимовільне напруження - спастичність. Порушення вегетативної системи дають про себе знати відчуттям нестачі кисню, запамороченням, припливами жару або холоду. Хворого охоплює озноб, тремтіння, починається посилене потовиділення, болі у черевній порожнині або області серця. Сенсорна нейропатія проявляє себе почуттям розгубленості, хворий відчуває себе неспокійно, нестійкий, його кінцівки затерпають, приступає до горла нудота.

Такі ускладнення діабету вражають до 85% хворих з цим неприємним захворюванням. Кожне порушення окремо практично не зустрічається, вони утворюють симбіози, що змушують хворого нещадно страждати. Наприклад, сенсорна нейропатія тісно переплетена з вегетативними розладами, що проявляються вазомоторными порушеннями функцій кінцівок, посиленому потовиділенні і мононейропатией черепних нервів.

Кожен хворий, що страждає діабетом більше 5-7 років, має у своєму анамнезі ускладнений діагноз - діабетична нейропатія. Лікування ускладнення повинно починатися якомога раніше, але й на запущеній стадії воно все ще дієво. З поширених методів відома нормалізація рівня глікемії, так як роль гіперглікемії в патогенезі діабетичної нейропатії не можна недооцінювати. Тривале підтримання нормогликемии зупиняє прогресування руйнувань периферичних нервів, але зовсім ліквідувати таке явище, як нейропатія, не в змозі.

До того ж поява больових синдромів, що характеризують ускладнення діабету, нормалізація глікемії не знімає. Якість життя хворих понижена із-за таких клінічних проявів, які дає діабетична нейропатія. Патогенетичне лікування або симптоматичне триває досить довго, так як оборотність явища дуже ненадійна.

У деяких установи для лікування діабетичної полінейропатії застосовують плазмаферез на тлі циклофосфаміду. Ефект від застосування плазмаферезу виражається в зменшенні або повному загоєння трофічних виразок, стабілізації тканинного кровотоку, зниження больового синдрому, видалення атерогенних зон. Нейропатія, лікування якої здійснюється за допомогою плазмаферезу, незабаром втрачає глобальне негативний вплив на організм діабетика.

Крім традиційного лікування, якого неодмінно вимагають ускладнення діабету, рекомендовано використовувати апарати биомагнитного випромінювання. Одним з них є «ПРОДУКТ Х» - новітній прилад, вплив на організм яким дає значні результати. Суть роботи механізму заснована на фундаментальній рефлексотерапії: під час лікування приладом відбувається фізіотерапевтичне вплив на нейрорефлекторные зони і акупунктурні точки. Впровадження «ПРОДУКТ Ха» в практичне застосування зумовлене його компактністю і зручністю використання, як в стаціонарі, так і вдома або на дачі. Нейропатія, лікування якої довірено ПРОДУКТ Ху», в самі стислі терміни відступає, а ускладнення діабету стають хоча б на інтуїтивному рівні здоланними і менш страшними. А оскільки позитивний настрій пацієнта при лікуванні хвороби - це найголовніше, то з «ПРОДУКТ Хом» не страшна ні нейропатія, ні астенічний синдром, ні синдром діабетичної стопи.

Дослідники Виявили, Що Чим Нижчий Зріст Людини, Тим Більше У Нього Проявляється Ревнощі

Дослідники з'ясували, що чим менше зростання у людини, тим сильніше у нього проявляється ревнощі. Нідерландські дослідники з Гронінген провели далее

Принадлежит категории

Осложнения
Симпромы


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі