Норма глюкози в крові та сечі людини : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Норма глюкози в крові та сечі людини

 

Глюкоза - це основне джерело енергії. Всі клітини людського організму сприйнятливі до неї і здатні її засвоювати. «Депо» глюкози - печінка, тут накопичується її енергетичний запас. Окислення глюкози забезпечує більше половини енергії, яка використовується організмом. Регулює вуглеводний обмін гормональна система, зокрема, підшлункова залоза, яка виробляє гормон інсулін.

У здорової людини глюкоза постійно присутній в організмі, зокрема у фізіологічних рідинах. Норма глюкози в крові здорової дорослої людини коливається в межах від 3,9 до 5,8 ммоль на літр, у дітей ці показники нижчі, а у літніх людей старше 60 років і під час вагітності, навпаки, досягають верхньої межі до 6,38 ммоль на літр. Рівень глюкози артеріальної крові завжди вище рівня глюкози у венозній крові. Відхилення рівня в будь-яку сторону вважається ознакою якогось захворювання. Дізнатися свій рівень глюкози в крові можна при здачі аналізу крові на цукор, за допомогою глюкометра або використовуючи аналізатор глюкози. Здавати аналіз крові на цукор необхідно суворо вранці натщесерце. Вживання навіть найменшого кількості їжі зробить аналіз марним, а його результати недостовірними. Якщо виникають якісь спірні моменти, то аналіз крові на цукор повторюють після введення в кров порції глюкози.

Глюкометри - зручні, невеликі і доступні вимірювачі рівня цукру в крові хворого. Ними найчастіше користуються в домашніх умовах. Виміряти рівень глюкози крові на них легко і швидко й, знаючи, яка норма глюкози в крові, вчасно помітити відхилення і вжити необхідні заходи. Аналізатор глюкози найчастіше використовують в різних лабораторіях, таких як клініко-діагностичних та експрес-лабораторіях, розташованих у лікувально-профілактичних установах. Скористатися ними можна в лікарнях, диспансерах, поліклініках, санаторіях, служби переливання крові, пологових будинках та інших медичних установах.

Рівень глюкози вище допустимих меж називають гіперглікемія. Найчастіше він є ознакою таких захворювань як цукровий діабет, різні порушення в роботі ендокринної системи, є ознакою панкреатиту будь-якій стадії і форми, пухлин підшлункової залози, захворювань нирок або печінки у хронічній формі або навіть сигналом про крововилив у мозок, інфаркт міокарда. Також причиною підвищення глюкози в крові можуть служити різні стресові ситуації, серйозні погрішності в харчуванні, паління.

Якщо рівень Вашої глюкози в крові нижче ніж норма глюкози в крові, то такий стан називається гіпоглікемія. Гіпоглікемія може бути симптомом деяких захворювань підшлункової залози, таких як аденома та цироз, а також захворювань печінки - цироз, рак, гепатит. А також може бути наслідком передозування гормону інсуліну. Ще стан гіпоглікемії може говорити про ракових пухлинах шлунка або наднирника. Також рівень цукру може бути знижений внаслідок фізичних навантажень, отруєння алкоголем, деякими медичними лікарськими препаратами, миш'яком.

Пацієнти з гіпоглікемією можуть відчувати нервозність, проблеми зосередитися, збудження, тремтіння, слабкість в ногах, надмірне потовиділення, головний біль, прояви сильного апетиту, порушення зору, слабкий пульс. Якщо у Вас гіпоглікемія, то слід негайно вжити заходів щодо її усунення - з'їжте цукру, меду, випийте солодкі напої.
Після прийому цих продуктів бажано вжити шматок хліба, фрукт або будь-який інший продукт, який підвищують цукор у крові, але більш повільно. Деяка кількість глюкози міститься і в сечі здорової людини - у літрі сечі 0,2-0,3 грамів, але в аналізі сечі це не відображається. Для визначення кількості, в якому знаходиться глюкоза в сечі, також може застосовуватися лабораторний аналіз сечі або спеціальні вимірювальні прилади. Є ще тест-смужки, чутливі тільки до глюкози, а також аналізатор глюкози, який визначає концентрацію глюкози не тільки сечі, але і крові, плазмі крові та інших біологічних рідинах організму.

Глюкоза в сечі з'являється з-за її надлишку в кровоносному руслі - понад 10 ммоль на літр, або з-за порушень в роботі нефронів нирок. Такий стан, при якому в аналізі сечі виявляється глюкоза, називається глюкозурія. Цей стан є ознакою захворювання цукровий діабет. Для лікування цукрового діабету на сьогоднішній день створено безліч лікарських засобів, розроблено безліч методик і спеціальних дієт, випущено безліч спеціальних апаратів. Один з приладів, який цукровий діабет, допомагає впоратися з ускладненнями та підвищити самопочуття, є «ПРОДУКТ Х». Це справжнє диво для пацієнтів з цією недугою. Якщо у Вас виявлена глюкоза в сечі, то перше, що потрібно зробити - це здати аналіз крові на цукор.

Шипшина врятує від інфаркту і діабету

Шипшина врятує від інфаркту і діабету

Шведські вчені з'ясували нові властивості шипшини: щоденне вживання напоїв на основі екстракту шипшини скорочує небезпеку розвитку діабету другого далее

Принадлежит категории

Уровень сахара в крови


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі