Дієта При Цукровому Діабеті : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Дієта При Цукровому Діабеті

 

Захворювання цукровим діабетом тягне за собою зміну багатьох життєвих принципів і традицій для хворого. Зокрема, діабет вимагає дотримання суворої дієти і обмеження у вживанні багатьох продуктів. Деякі хворі діабетом ще до настання хвороби нерідко зловживали переїданням, не контролюючи вміст легкозасвоюваних вуглеводів в їжі. Цукровий діабет змушує хворого скоротити з раціону вуглеводи, так як вони не можуть засвоюватися організмом повністю, а відбувається їх накопичення в крові.

Метою дотримання дієти при діабеті є нормалізація обмінних процесів в організмі хворого. При легких формах хвороби суворе дотримання дієти здатне призвести до зменшення вживаних хворим ліків, а іноді і до повної відмови від них. Лікарі - дієтологи розробили для хворих на спеціальну дієту №9.

Дана дієта вимагає індивідуального і осмисленого застосування. Лікуючий лікар повинен проінструктувати хворого на цукровий діабет з приводу використання дієти з урахуванням ваги пацієнта, наявності або відсутності ожиріння, результатів дослідження рівня цукру в крові, характеру роботи хворого, індивідуальної переносимості різних продуктів харчування і так далі.

Основними принципами дієти при діабеті є:

 • обмежене вживання вуглеводів;
 • Зниження калорійності раціону;
 • наявність достатньої кількості вітамінів у продуктах, які вживаються;
 • режим харчування (5-6 разів на добу).

Дієта при цукровому діабеті передбачає обмеження (аж до повного виключення) вуглеводів, які швидко засвоюються організмом, всмоктуючись із кишок у кров і різко підвищуючи рівень цукру. До таких продуктів можна сміливо віднести цукерки, сиропи, цукор, варення, солодкі фрукти і сухофрукти.

При дотриманні дієти необхідно максимально знизити вживання прянощів, гострих страв та приправ, солоних і смажених страв, алкоголю. Дієта при діабеті вимагає повної відмови від продуктів, які поєднують підвищений вміст жиру і цукру. До них можна віднести шоколад, тістечка і торти, жирні сорти морозива.

Дієта при діабеті допускає вживання вуглеводів, які повільно засвоюються організмом. До них відносяться баклажани і кабачки, різні сорти капусти, огірки і несолодкі сорти помідор, цибулю, кріп, петрушку. Порадившись з лікарем, можна вживати буряк і моркву, не зловживаючи їх кількістю.

Дієтологи стверджують, що при цукровому діабеті іноді потроху можна вживати натуральний мед.

При дієті допустиме споживання невеликої кількості хліба, як житнього, так і пшеничного. Треба при цьому пам'ятати, що використання в раціоні круп, обмежує кількість уживаних хлібних продуктів.

Дієта для хворих дозволяє використовувати в раціоні зелені несолодкі фрукти для підтримання вітамінного балансу. Не забороняється прийом фруктових соків на ксиліт, дріжджових напоїв. Під час дотримання дієти хворий повинен контролювати свою вагу.

Раціонально продумане меню дозволить хворому на цукровий діабет вести повноцінний спосіб життя і скоротити прийом лікарських препаратів.

Чи можна народити без проблем, якщо у жінки цукровий діабет

Чи можна народити без проблем, якщо у жінки цукровий діабет

Про цукровий діабет ми знаємо або чуємо мало не з народження. В першу чергу - це порушення обміну речовин (води, білку, мінеральних солей і жиру), причина далее

Принадлежит категории

Диета и питание


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі