Діабет нецукровий : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Детальное описание свит меблів киев у нас на сайте.

Діабет нецукровий

 

ДІАБЕТ НЕЦУКРОВИЙ - захворювання, обумовлене абсолютною або відносною недостатністю антидіуретичного гормону (вазопресину) і характеризується поліурією і полідипсією.

Етіологія. Гострі та хронічні інфекції, пухлини, травми (випадкові, хірургічні). Відомі судинні ураження гіпоталамо-гіпофізарної системи. У деяких хворих етіологія захворювання залишається невідомою - цю форму виділяють як ідіопатичний нецукровий діабет.

Патогенез

Порушення секреції антидіуретичного гормону (центральна форма захворювання) або недостатність фізіологічної дії антидіуретичного гормону при нормальній його секреції (відносна недостатність). У розвитку останньої мають значення неповноцінність регуляції водно-сольового обміну, зниження здатності канальцевого епітелію нирок реагувати на антидіуретичний гормон (пефрогенная форма захворювання) при кістозних, дегенеративних і запальних ураженнях нирок, посилена інактивація антидіуретичного гормону печінкою і нирками. Недостатність антидіуретичного гормону призводить до зниження реабсорбції вода в дис-талевих відділах ниркових канальців і збірних трубках нирок і сприяє виділенню великої кількості неконцентрированной сечі, загальної дегідратації, появі спраги і прийому великої кількості рідини.

Симптоми, перебіг

Захворювання виникає у осіб обох статей у молодому віці. Раптово з'являються часте і рясне сечовипускання (поліурія), спрага (полідипсія), які турбують хворих вночі, порушуючи сон. Добова кількість сечі становить 6-15 л і більше, сеча світла, низької відносної щільності. Відзначаються відсутність апетиту, зниження маси тіла, дратівливість, підвищена стомлюваність, сухість шкіри, зниження потовиділення, порушення функції шлунково-кишкового /тракту.

Можливо відставання дітей у фізичному і статевому розвитку. У жінок може спостерігатися порушення менструального циклу, у чоловіків-зниження потенції. Характерні психічні порушення: безсоння, емоційна неврівноваженість. При обмеженні рідини у хворих розвиваються симптоми дегідратації; головний біль, сухість шкірних покривів і слизових оболонок, нудота, блювання, підвищення температури тіла, тахікардія, психічні порушення, згущення крові, колапс.

Діагноз грунтується на наявності полідипсії, полі-урії при низької відносної щільності сечі і відсутності патологічних змін у сечовому осаді; відсутність підвищення відносної щільності сечі при пробі з сухоядением: високої осмолярності плазми, позитивній пробі з введенням пітуїтрин і низькому вмісті при центральній формі захворювання антидіуретичного гормону в плазмі крові.

Прогноз для життя сприятливий, проте випадки одужання спостерігаються рідко.

Лікування спрямоване в першу чергу на ліквідацію основної причини захворювання (нейроінфекція, пухлини). Проводять замісну терапію адиурекрином, адиуре-тином, пітуїтрин. Застосовують також хлорпропамід (під контролем рівня глюкози в крові), клофібрат (мисклерон), тегретол (фінлепсин, карбамазепін), гіпотіазид. Общеук-репляющая терапія.

Ускладнення цукрового діабету

Цукровий діабет – це одне з найбільш небезпечних захворювань в плані ускладнень. Якщо регулярно не здавати кров на аналізи і не дуже уважно далее

Принадлежит категории


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі