Несолодкі або майже несолодкі борошняні страви, а також страви з сиром, яйцями, овочами і фруктами : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Несолодкі або майже несолодкі борошняні страви, а також страви з сиром, яйцями, овочами і фруктами

 

Хоча ця книжка присвячена солодкого, в цьому розділі даються рецепти несолодких або майже несолодких борошняних страв, і виправданням служить мені лише те, що ці страви смачні. В їх основі лежать тісто або жидковатая суміш, головними компонентами якої є: житнє борошно, сир, яйця, молоко і розпушувач тіста. Розпушувач необхідний, щоб виріб «піднялося» при приготуванні, і його можна замінити содою, хоча це небажано - сода надає випічці неприємні запах і присмак. Варіюючи зазначені вище складові, додаючи до них той чи інший інгредієнт, можна отримати велику різноманітність страв - від всіляких млинців і оладок до піци і солодкого кексу. Замість тесту з розпушувачем або содою можна готувати дріжджове, замість сиру використовувати для гострих страв натертий сир, але краще - менш жирні бринзу або сир сулугуні; для додання тесту в'язкості можна використовувати не цільні яйця, а тільки білок (нагадаю, що в яєчному жовтку багато холестерину); можна випікати вироби на сковороді в рослинному маслі, а можна пекти їх у духовці. У будь-якому разі приготування страв не займає багато часу.

Потрібно пам'ятати, що вироби із житнього («чорної») борошна виходять більш жорсткими, ніж з пшеничного, і швидко черствіють. Існують три способи подолання цього недоліку:

1. Є те, що ви приготуєте, свіжим і ще теплим;

2. Додавати до житнього борошна нежирний сухий розсипчастий сир.

3. Змішувати житнє борошно з пшеничного, а в деяких випадках додавати в тісто висівки. Але будьте обережні з висівками - на поверхні зерна концентруються пестициди, якими обробляють поля, а також афлотоксины, продукт життєдіяльності цвілевого грибка. Навіть прожарювання висівок в духовці (5-7 хвилин при температурі 110 градусів) не позбавляє їх від пестицидів. Тому, якщо ви вживаєте висівки, повинна бути впевненість, що це - чистий продукт.

Нагадаю ще одна обставина, пов'язане з картоплею: дехто вважає, що при вимочуванні сирої картоплі у воді з нього йде крохмаль і тоді картопля не так сильно піднімає цукор. Це невірно. Не треба вимочувати картопля; їжте його вареним і смаженим, але робити з нього пюре не раджу.

В цьому і наступному розділі деякі позиції позначені «зірочкою»; ці рецепти надані мені кафедри технології та організації харчування Санкт-Петербурзького торговельно-економічного інституту.

ГОСТРІ ОЛАДКИ З ЦИБУЛЕЮ

НЕСОЛОДКИЙ КЕКС

ВІДКРИТИЙ ПИРІГ ТИПУ ІТАЛІЙСЬКОЇ ПІЦИ

ПИРІГ З КАПУСТОЮ

ПИРІГ З ГРИБАМИ

ПИРІГ З СИРОМ

ЗАКРИТИЙ ПИРІГ З ЯБЛУКАМИ І ЛИМОНОМ

ВІДКРИТИЙ ПИРІГ З ЯБЛУКАМИ І БРУСНИЦЕЮ

ХВІРТКИ, АБО КОЛЯДКИ (страва карельської кухні)

ГРЕЧАНІ МЛИНЦІ

ТОРТІЛЬЯС

БАУРСАКИ

ГАРЯЧІ БУТЕРБРОДИ

ГРІНКИ

КОРЖІ З ЯГОДАМИ

ЗАПІКАНКА З ГАРБУЗА З ЯБЛУКАМИ

ЗАПІКАНКА З ГАРБУЗА З СИРОМ

ЗАПІКАНКА З СИРУ З ЯБЛУКАМИ

СИРНИЙ ТОРТ

ЧЕРВОНОКАЧАННА КАПУСТА З ЯБЛУКАМИ

МОРКВЯНІ ОЛАДКИ

ПЛОВ З ОВОЧАМИ

НЕСОЛОДКІ ОМЛЕТИ

ПАШТЕТИ З СИРУ

Як мені навчитися уникати ускладнень цукрового діабету?

Хворіти на діабет - все одно, що вести машину по жвавій трасі, треба просто знати правила руху ( М. Бергер) Ви, мабуть, чули вислів, що цукровий діабет далее

Принадлежит категории


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі