Щороку хворих на цукровий діабет в Білорусі стає більше на цілий райцентр : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Щороку хворих на цукровий діабет в Білорусі стає більше на цілий райцентр

 

У Білорусі сьогодні 240 тисяч хворих на цукровий діабет - це більше населення Бобруйська. Основна частина хворих - 222 тисячі - придбали захворювання протягом життя. Щороку хворих на цукровий діабет по країні стає більше на 8-10%, або 20-22 тисячі осіб - це населення райцентру.

Якщо ще 5 років тому цукровий діабет був всього у 1% від населення, то сьогодні його виявляють у 2,9% жителів Білорусі. Цукровий діабет 2-го типу (придбаний) виявляється сьогодні навіть у дітей.

Фактори ризику:

 • ожиріння (в тому числі, коли об'єм талії у чоловіка складає більше 94 см, у жінок - більше 80 сантиметрів);
 • вік старше 45-50 років;
 • гіподинамія (обмеження рухової активності), під якою слід розуміти менше 30 хвилин фізичної активності в день;
 • низьке споживання овочів і фруктів;
 • артеріальна гіпертензія (підвищений тиск);
 • спадковість (якщо у батьків, бабусь, дідусів, тіток, дядьків є цукровий діабет).

Сестра-близнюк цукрового діабету - надлишкова маса тіла, каже головний позаштатний ендокринолог Міністерства охорони здоров'я Алла Шепелькевич. Коли вона є, потрібно перевірити рівень цукру в крові. Також якщо за останні 2 місяці чоловік набрав 3-5 кілограмів, варто звернути увагу на проблему. Ваги і стрічка для вимірювання, звертає увагу фахівець, - доступні інструменти для кожного будинку.

Сьогодні у світі цукровий діабет - основна причина втрати зору у людей працездатного віку.

В рік в світі проводиться більше 1 млн ампутацій, пов'язаних з цукровим діабетом. З-за діабету розвивається хронічна ниркова недостатність, яка вимагає дорогих методів лікування. - гемодіалізу та пересадки нирок.

У минулому році від захворювань, безпосередньо пов'язаних з цукровим діабетом (гипергликемические коми, хронічна ниркова недостатність, гангрени) померло 203 особи, у 2011 році - 245 пацієнтів.

Лікування

З 2005 року в Білорусі виробляють генно-інженерні інсуліни. Сьогодні 80% цих препаратів вітчизняного виробництва. До речі, якщо людина не переносить білоруський інсулін, лікар може прописати і імпортний, розповідає Алла Петрівна. У Білорусі є регістр "Цукровий діабет", в якому враховується, який вид інсуліну отримує кожен пацієнт.

На даний момент клінічні випробування проходить картриджна форма інсуліну білоруського виробництва.

Сьогодні хворим на цукровий діабет доступні сучасні форми обстеження, розповідає Алла Шепелькевич. Наприклад, система добового моніторування - коли до людини підключають датчик і протягом 72 годин різний час доби у людини визначається рівень глікемії. "Метод дозволяє оптимізувати прийом препаратів, зрозуміти, чому неефективна терапія", - говорить Алла Шепелькевич. Добове моніторування є в усіх обласних ендокринологічних диспансерах, практично у всіх стаціонарних ендокринологічних відділеннях.

Кілька десятків людей сьогодні користуються інсуліновими помпами. Це пристрій на зразок мобільного телефону, що встановлюється в області живота, передпліччя, гомілки, грудей. Строго за програмою, яку в залежності від способу життя пацієнта підбирає лікар, в організм поставляється певна кількість інсуліну. Інформація відображається на моніторі помпи. У сучасних апаратів є можливість постійно контролювати рівень цукру в крові. З Національної програми демографічної безпеки на 2011 - 2015 роки лікування за допомогою інсулінової помпи безкоштовно проведено вагітним жінкам (25 пацієнтів) і дітям.

Параметри Компенсації, Субкомпенсації І Декомпенсації Вуглеводного Обміну

Зазвичай про ефективність лікування цукрового діабету судять за самопочуттям хворих і даними лабораторного дослідження, в першу чергу за рівнем далее

Принадлежит категории


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі