Життя з діабетом : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Життя з діабетом

 

Крім дієти, медичних процедур та іншого контролю діабету, пацієнт відчуває і багато інші зміни в способі життя.

Щоденна турбота

Це перше, про що необхідно думати людині з діабетом для досягнення оптимального контролю захворювання. Стандартні рекомендації для ведення здорового способу життя, такі як регулярні заняття спортом, здоровий сон, відмова від куріння, уважне ставлення до вживання алкоголю і так далі – мають для діабетика навіть більш важливе значення.

Юність

З урахуванням сильних гормональних сплесків і тиску суспільства на підлітків загалом, не дивно, що все це впливає і на підлітків з діабетом. Рутинні процедури можуть раптово вийти з графіка; показники рівнів глюкози у відповідь на певні події можуть значно змінитися. Дуже важливо бути пильними, особливо з урахуванням того, що соціальний тиск може призвести до того, що підліток з діабетом збунтується проти того, що він не такий, як усі, і вимагає особливої уваги.

Інші медичні питання

Діабетикам слід пам'ятати про своєму захворюванні. Звичайна застуда або проста хірургічна операція може мати більш тяжкі наслідки для діабетика.

Хворіти простіше, коли до цього підготовлений. Коли знаєш, які лікарські препарати безпечні при лікуванні різних несерйозних захворювань, таких, так застуда та грип. Підготуйте колег на роботі або персонал в школі, щоб вони були в курсі, що станеться, якщо ви захворієте. Уважно стежте за рівнем глюкози в крові, так як причиною підвищення може бути як саме захворювання, так і лікарські препарати. Реакція кожної людини індивідуальна, тут і підвищення рівня глюкози; і його зниження, дана ситуація вимагає відповідних дій.

Діабетикам слід щорічно проходити вакцинацію від грипу. Також рекомендується вакцинація від пневмонії. Проконсультуйтеся з лікарем з приводу щеплень і того, слід проводити ревакцинацію через 5 або 10 років.

Хірургічні процедури для діабетиків також відрізняються від тих же процедур у здорового пацієнта. До, під час і після операції необхідно моніторування рівнів глюкози та ін'єкції інсуліну. Ретельно плануйте дії з хірургом і консультуйтеся з лікарем. Можливо, вам доведеться госпіталізуватися заздалегідь, період відновлення може виявитися більш тривалим.

Сексуальне життя

І для жінок, і для чоловіків з діабетом цілком можлива нормальна сексуальна життя. Однак, деякі проблеми у діабетиків зустрічаються дещо частіше. Захворювання судин і нервів можуть призвести до еректильної дисфункції, і мають очевидну зв'язок з чоловічим безпліддям. Жінки з діабетом іноді скаржаться на зниження лібідо або недостатню мастило. Для людей обох статей час, віднімається захворюванням на проведення щоденних процедур, що веде до слабкості, стресів і т.д., може також призвести до зниження бажання і ступеня задоволення.

Але будь-яка проблема вирішувана. Якщо у вас є які-небудь з перерахованих вище проблем, поговоріть з лікарем і проконсультуйтеся з фахівцем з приводу доступного лікування.

Планування сім'ї і вагітність

При належному лікуванні і спостереженні можлива нормальна вагітність і пологи. Ключовими факторами є належний контроль за рівнями глюкози до і після вагітності. Ваш лікар допоможе вам змінити схему живлення, моніторування глюкози, лікування інсуліном і т.д. для того, щоб приготуватися до змін, які принесе з собою вагітність.

Після того, як народиться дитина, найбільш сильні зміни, з якими стикаються будь новоспечені батьки – грудне вигодовування, перерваний сон, гормональні сплески, неможливість дотримуватися суворого розкладу – у діабетика виявляться сильніше. Коли ви молодий тато або молода мама, ретельність моніторування та лікування більш важлива, ніж зазвичай. Так як це не просто питання вашого здоров'я: тепер від вас залежить життя маленької людини.

Керування автомобілем

Один з основоположних питань входження у доросле життя – отримання водійського посвідчення. Як діабет впливає на можливість його отримання у підлітків?

Гіпоглікемія (низький рівень глюкози в крові) може вплинути на процес управління автомобілем, але не повинен заважати отримання посвідчення, якщо пацієнт тримає свій стан під контролем. Можливо, вам потрібна довідка від лікаря, але основний фактор при отриманні першого водійського посвідчення – здати іспит!

Водіям слід перевіряти рівень глюкози у крові перед тим, як сісти за кермо, особливо перед тривалими подорожами, та завжди зберігати в автомобілі закуски і таблетки глюкози. Якщо ви відчули симптоми гіпоглікемії, негайно зупиніться на узбіччі.

Подорожі

Контроль над діабетом здійснювати найлегше тоді, коли ви ведете звичайний спосіб життя і маєте доступ до звичайних постачальників необхідних коштів. Але це не означає, що ви не можете подорожувати! Діабетики можуть робити практично все те, що можуть і всі інші, займатися пішим туризмом по Європі, подорожувати на Аляску або просто здійснювати поїздки по околицях. Просто це вимагає деяких приготувань.

Що слід пам'ятати:

 • зміни часових поясів призводять до подовження або вкорочення дня, і тому впливають на розклад прийомів їжі та інсуліну.
 • візьміть з собою великий запас інсуліну, приладдя для проведення вимірювання рівня глюкози в крові, і продукти, які вам можуть знадобитися. Плануйте затримки та відхилення від маршруту, щоб ви не виявилися без необхідних речей.
 • отримаєте від вашого лікуючого лікаря записку, в якій буде вказано, що вам потрібен особливий догляд і перераховані призначення для інсуліну та інших препаратів в екстрених випадках.
 • вивчіть вплив перельотів на інсулін. Наприклад, тиск на борту літака може впливати на тягу в голці і, отже, вводиться дозу.
 • носіть зручне взуття, знайдіть у вашому розкладі час для турботи про себе і своє захворювання, та розважайтеся!

Діабет 1 типу впливає на всі події вашого життя і потребує багатьох змін. Але це не означає, що ви повинні обмежити себе в чому-небудь або відмовитися від того, що приносить вам задоволення. Планування, моніторування рівнів глюкози та інформація – і ви будете жити звичайним життям.


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі