Діабетична Кома : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Діабетична Кома

 

Діабетична кома - це проблема, як дорослої людини, так і дитини, вона може виникнути у будь-якого хворого з цукровим діабетом. В основному до діабетичній комі схильний той чоловік в організмі, якого не вистачає інсуліну.

Необхідно відзначити, що цукровий діабет буває 2-х типів, так при 1 типі цукровий діабет прогресує дуже швидко і стан людини різко погіршується аж до діабетичної коми, а про 2-му типі людина може дізнатися випадково про те, що хворий, хвороба розвивається менш прогресивно.
Так при 1 типі цукрового діабету, інсулін є постійним життєво важливим компонентом, оскільки підшлункова залоза забезпечує кров малою кількістю інсуліну. Тому якщо хворому діабетикові не вводити інсулін в його організмі спостерігаються наступні процеси: підвищується рівень жирів у крові, збільшується рівень цукру, збільшується кількість сечі і виникає постійна спрага. Все це призводить до схуднення і зневоднення організму, що в свою чергу призводить до порушення кровопостачання тканин, що може викликати нестачу в кисні і набряк головного мозку з розвитком коми, що в результаті може призвести і до загибелі людини.

Перед тим як впасти в кому у хворого починається блювота з домішками крові і при видиханні повітря з'являється запах ацетону, або запах прілих яблук - це найбільш характерні і точні ознаки діабетичної коми, також може виникнути сонливість і сплутаність свідомості.

При виникненні у хворого перших симптомів коми, потрібно терміново звернутися до лікаря і ввести внутрішньом'язово інсулін від 4 до 12 Од., а на наступний день зробити дві - три ін'єкції збільшивши дозу, при цьому з харчування повністю виключити жири тваринного походження і контролювати вживання вуглеводів. Також при перших ознаках діабетичної коми буде корисним пити лужні мінеральні води, які можна замінити 1-2 чайними ложками соди, розчиненої у воді. Якщо ж хворий знаходиться в маренні, що є одним з перших ознак діабетичної коми, йому можна зробити клізму з содовим розчином.

Коли ж хворий перебуває в комі, то у всій кімнаті відчувається запах ацетону, а його дихання стає рідкісним і гучним. З'являється блідість і сухість шкіри, яка стає в'ялою і холодною при цьому знижується температура тіла і артеріальний тиск. Перебуваючи в коматозному стані мова, покривається коричневим нальотом і частішає пульс. І якщо в цей момент, коли хворий перебуває в комі, взяти кров на аналіз, то виявиться, що глюкози в крові приблизно 28 ммоль/л, нормальним вважається 4-6 ммоль/л, також підвищується рівень глюкози і в спинномозковій рідині.
При діабетичній комі, хворому потрібна термінова госпіталізація, де його помістять в реанімаційне відділення.. Насамперед хворому з характерними ознаками діабетичної коми, вводять інсулін приблизно 100 Од/год внутрішньовенно, потім відшкодовують втрати рідини за допомогою розчину хлориду натрію, до повного відновлення свідомості і виходу з коми, після цього на третьому етапі лікування діабетичної коми вводять розчин соди, який сприяє корекції кислотно-желочного балансу.

Важливо, щоб в сім'ї хворого, якому загрожує діабетична кома, родичі знали ази діабетології, тільки тоді вони будуть здатні в екстреному випадку надати ефективну долікарську допомогу.

Нова Цікава Стаття Про Цілющі Властивості Горіха

За свідченням медиків у молодих його листі міститься вітаміни с, Р, В, каротин, ефірні масла, дубильні речовини, їх використовують при різних далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі