Діабет та ОРВІ : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

 

Діабетикам слід намагатися уникати захворювання на ОРВІ. ОРВІ - це вірусне захворювання, що вражає верхні дихальні шляхи і м'язи. Заразитися грипом може кожна людина, але діабетикам особливо складно боротися з цим вірусом. Грип та інші вірусні інфекції викликають додатковий стрес організму, який впливає на рівень цукру в крові і підвищує ймовірність ускладнень.

Основні симптоми грипу

Грип починається раптово і супроводжується наступними симптомами:

 • зазвичай висока температура
 • сильні болі в м'язах і суглобах
 • загальна слабкість організму
 • почервоніння і сльозоточивість очей
 • головний біль
 • сухий кашель
 • запалене горло
 • нежить

Які медикаменти приймати діабетикам при грипі?

Діабетикам слід приймати певні медикаменти, які послаблюють дію ОРВІ. Слід уважно читати листок-вкладиш препарату. Необхідно уникати препаратів, що містять цукор. Рідкі сиропи від кашлю та грипу часто містять цукор, що слід враховувати при лікуванні. Слід підбирати препарати, не сахарсодержащие.

Як часто потрібно вимірювати рівень цукру в крові при цукровому діабеті

при діабеті, хворій на грип, дуже важливо регулярно вимірювати рівень цукру в крові. Потрібно кожних 3-4 години перевіряти цукор в крові, і при значних змінах негайно звертатися до лікаря. При занадто високому рівні цукру, лікар може підвищити дозу інсуліну. Також потрібно перевіряти кетони, якщо рівень кетонів підвищиться до критичної точки, то у хворого може статися кома.

Будь харчування дотримуватися при грипі

Хворий грипом часто відчуває сильне нездужання, яке супроводжується відсутністю апетиту і спраги. Не дивлячись на це, потрібно харчуватися регулярно, що б підтримувати рівень цукру в крові.

Краще всього харчуватися звичними стравами. Потрібно вживати близько 15г вуглеводів кожну годину при грипі. Наприклад, шматочок тосту, 100г йогурту або 100 г супу.

Як уникнути зневоднення при грипі

У деяких пацієнтів хворих на грип може виникнути нудота, блювання і діарея. Тому важливо пити невеликими порціями рідина, але як можна частіше, щоб уникнути зневоднення організму. Протягом години рекомендується випивати 1 склянку рідини. Краще всього пити рідину, не містить цукор, наприклад, воду, чай. Якщо у хворого знизився рівень цукру, то можна випити ¼ склянки виноградного соку.

Як можна уникнути зараження грипом

У хворих на цукровий діабет високий ризик виникнення ускладнень. Медики рекомендують щорічну вакцинацію. Хоча вакцинація не дає 100 відсотковий захист від вірусу, але гарантовано діабетик не заразитися вірусом протягом півроку. При захворюванні на грип вакцинація знижує небезпеку ускладнень. Найкраще у вересні вакцинуватися і слід пам'ятати, що дія вакцини починається через два тижні. І слід пам'ятати, що вакцинація після потрапляння вірусу в організм, є безглуздою.

Хворим на цукровий діабет слід також зробити вакцинацію проти пневмонії, така щеплення робиться 1 раз у три роки і знижує ймовірність захворювання на пневмонію.

Що ще можна зробити?

Інший можливий немедикаментозний спосіб профілактики, носіння стерильної марлевої пов'язки, яку потрібно міняти на нову 1 раз в 6 годин.

Дуже важливо дотримувати всі запобіжні заходи, такі як, обмеження контактів з людьми, особливо хворими, регулярне миття рук, особливо після відвідування громадських місць, транспорту. Потрібно намагатися не терти брудними руками очі та слизову оболонку.


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі