Діабет і заняття спортом : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Діабет і заняття спортом

 

Всім відомий вислів про те, що діабет є скоріше способом життя людини, ніж діагнозом. Необхідно сформувати свій устрій так, щоб хвороба не прогресувала, не давала ускладнень і по можливості відступала. Обов'язковими складовими в житті хворого повинні бути: правильне харчування, повноцінний відпочинок, фізична активність.

Спорт і діабет не є взаємовиключними — людина не повинна відмовлятися від необхідної йому фізичного навантаження. Але робити це потрібно грамотно, з урахуванням хвороби і обов'язково при перегляді харчування. Заняття спортом корисні при діабеті, так як є профілактикою серцево-судинних захворювань, зменшують в крові вміст цукру, підсилюють сприйнятливість до інсуліну. Також регулярні і посильні фізичні навантаження забезпечують нарощування м'язової маси і зниження ваги, підвищення життєвої енергії, зниження стресу.

Цукровий діабет і спорт: який вид занять вибрати?

saharnyy-diabet-sportЗ-за поразки судин у діабетиків в першу чергу страждають ноги, очі, нирки, серце, тому вибір фізичних вправ повинен робитися, виходячи з навантажень на ці органи. На жаль, ця недуга обмежує коло допустимих захоплень. Автомобільний спорт, альпінізм, стрибки з парашутом, боротьба або будь-які інші травматичні заняття діабетикам категорично не рекомендуються.

При цукровому діабеті і спорт буде мати свої особливості, але відмовлятися від нього не варто. Не можна перевантажувати організм, займатися в поганому самопочутті. Вибір виду спорту, навантаження і їх зміна повинні бути узгоджені з лікарем. Під час занять більше пийте, не допускайте зневоднення організму, підберіть правильний одяг, щоб вона здавлювала кінцівки. Обов'язково продумайте систему харчування до і після тренувань.

Серед видів спорту, яким слід віддати перевагу хворим:

- бадмінтон;

- ходьба;

- волейбол та інші ігри з м'ячем;

- фітнес;

- піший туризм;

- велосипедний спорт;

- гімнастика;

- плавання (тільки не на самоті);

- катання на лижах (не екстремальне).

Якщо людина професійно займався спортом, то немає причини залишати улюблені заняття. Один з найтитулованіших веслярів у світі, Стів Редгрейв, є яскравим прикладом того, що потрібно вміти жити зі своєю недугою. Цей чоловік, будучи диабетиком, зміг завоювати олімпійську медаль і довести, що професійний спорт і діабет можуть співіснувати. І це не поодинокий випадок.

Необхідна навантаження при діабеті

Спорт називають «невидимим інсуліном» завдяки поміченою зв'язку. При виконанні фізичних вправ в активній м'язі утилізація глюкози відбувається при меншій кількості інсуліну, а значить, потреба в ньому у хворого знижується. Це є важливою особливістю і підтвердженням факту необхідної зв'язку спорту і діабету. Крім того, фізична активність допомагає підвищити ефективність дії інсуліну.

Навантаження при занятті спортом зумовлюють додатковий контроль за станом здоров'я і, зокрема, рівнем цукру. Рекомендується перевіряти цей показник до, після і під час занять. В процесі тренувань підвищується ризик виникнення нападу гіпоглікемії. Вам необхідно убезпечити себе, прийнявши меншу дозу інсуліну або з'ївши більшу кількість вуглеводів і білків перед заняттям. Запасіться шматочком цукру і попередьте оточуючих, які дії слід зробити при виникненні нападу.

Регулярні і продумані фахівцем фізичні навантаження здатні не тільки підтримати організм, а є необхідними в боротьбі з цукровим діабетом. Спорт дозволить поліпшити як фізіологічний, так і психологічний стан хворого.


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі