Історія діабету : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Історія діабету

 

Цукровий діабет був відомий ще до нашої ери. Лікарі стародавньої східної медицини, зокрема китайської, могли розпізнати побороти цю хворобу ще в самому її зародку, тоді як сучасна медицина фіксує тільки досить грубий факт її появи. Інше питання, що раніше не було організованої системи охорони здоров’я і люди вмирали у великій кількості «невідомо від чого», тоді як на сході члени імператорської родини завжди відрізнялися завидним довголіттям. Цукровий діабет у перекладі з грецької дослівно означає закінчення цукру, що повністю відповідає суті захворювання.

Але багато століть назад була не зрозуміла навіть сутність захворювання, тим не менш, з самого першого згадування про діабеті зустрічаються і згадки про спроби його лікування. В давнину вважалося, що при діабеті нутрощі розчиняються в сечу, і безперервно виділяється вода, що призводить до поглинання величезної кількості рідини і надмірного сечовиділення. Життя ставало нестерпним і була дуже коротка.

Таке поняття як діабет вперше з’явилося завдяки Деметрія з Апамеи і Малої Азії. Лікар Добсон з Англії до 1776 році за солодкуватому смаку сечі діабетиків визначив, що в ній є цукор, тому в назві захворювання з’явилося ще одне слово - цукровий. В кінці 18 століття прийшли до висновку, що людям, страждаючим діабетом необхідна дієта, при якій вуглеводи повинні бути замінені жирами. Також в якості методу лікування застосовувалися фізичні навантаження. Визначати наявність цукру в сечі навчилися ще пізніше - в 1841 році, а потім знайшли і метод визначення рівня цукру в крові.

У 1988 році Маньківського і Мерінг з’ясували, що при видаленні підшлункової залози у тварин може бути викликаний цукровий діабет. Фізіолог Паулеско, що працює в Румунії, присвятив чимало часу вивченню впливу на рівень цукру в крові. Підсумком його досліджень стала робота, опублікована в 1921 році, де вперше згадувалося про цю проблему. У цьому ж році Бест і Бантінг за участю Маклеода і Коллінса отримали інсулін, відкриття якого стало величезним досягненням. У 1956 році помітили, що напади гіпоглікемії часто є ранніми ознаками діабету.

У 1969 році з’ясували, що лікування інсуліном не допомагає уникнути дегенеративних уражень у серцевому м’язі, нирках і сітківці. До цього часу постає питання про шкоду надмірної дії інсуліну. У 1960 році повністю дослідили його хімічну структуру, в 1976 людський інсулін був отриманий з інсуліну свині, а в 1979 році був вже повністю синтезований людський інсулін.

В останні роки зроблено кілька важливих відкриттів в галузі лікування діабету. Одне з найбільших - це той факт, що в більшості своїй діабетики усвідомили відсутність негативних наслідків від посиленого контролю рівня цукру в крові. Ще одним досягненням є поява глюкометрів - доступних приладів для вимірювання рівня цукру в крові.


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі