Перешкоди на шляху до спорту : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Перешкоди на шляху до спорту

 

При цукровому діабеті 2 типу фізичне навантаження є повноправним самостійним методом лікування і профілактики. Це пояснюється тим, що:

 • Фізичне навантаження знижує рівень глікемії, і в сукупності з дієтою цього буває достатньо для підтримки компенсації вуглеводного обміну у багатьох хворих з ЦД 2 типу. (У тих, хто приймає сахароснижающую терапію можливий розвиток гіпоглікемії.)

 • Фізичне навантаження збільшує витрату енергії, і при достатній тривалості і інтенсивності веде до зниження маси тіла.

 • Крім того фізичне навантаження діє на сам механізм розвитку ЦД 2 типу - збільшує чутливість до інсуліну.

Крім усього іншого фізичне навантаження знижує ризик серцево-судинних захворювань і покращує показники ліпідного обміну.

Враховуючи, що у багатьох пацієнтів з ЦД 2 типу є супутні захворювання, не кожному можна застосовувати інтенсивні фізичні навантаження. Однак є ряд рекомендації загального характеру, які підійдуть всім:

 1. Найбільш універсальними відповідними видами фізичної активності є ходьба, плавання і їзда на велосипеді легкої або помірної інтенсивності. Для тих, хто тільки починає займатися, тривалість занять повинна зростати поступово з 5-10 хвилин до 45-60 хвилин в день.

 2. Важлива регулярність і постійність фізичних навантажень. Вони повинні бути не рідше 3 разів на тиждень. При тривалій перерві позитивний ефект від фізичних вправ швидко зникає.

 3. До фізичного навантаження можна віднести не тільки заняття спортом, а й, наприклад, прибирання квартири, ремонт, переїзд, роботу в саду, дискотеку і т.д.

 4. Необхідний контроль власного самопочуття. Будь-які неприємні відчуття при фізичному навантаженні в області серця, головний біль, запаморочення і задишка є підставою для припинення фізичних вправ і звернення до лікаря.

 5. Необхідно визначення рівня глікемії, враховуючи несприятливу дію високого цукру, а також ризик розвитку гіпоглікемії у пацієнтів, які застосовують сахароснижающую терапію (див.фізичні навантаження при цукровому діабеті 1 типу). Високий або низький рівень глікемії служить підставою для того, щоб відкласти фізичні заняття або інші навантаження.

 6. Так як при фізичному навантаженні сильно зростає навантаження на ноги, збільшується небезпека травмування (потертості, мозолі). Тому взуття для занять, у тому числі і прогулянок, повинна бути дуже м'якою і зручною. Хворий повинен оглядати ноги до і після фізичних навантажень.

 7. Можна позбавити себе від багатьох труднощів, якщо займатися спортом з друзями (тренером), які знайомі з проявом діабету і знають, як треба діяти при виникненні гіпоглікемії.


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі