Цукровий діабет ІІ типу : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Цукровий діабет ІІ типу

 

Загальні відомості

Всі форми цукрового діабету обумовлені нездатністю адекватно утилізувати глюкозу, головне джерело енергії в організмі. Це пов’язано з порушенням продукції або використання в організмі гормону інсуліну, який утворюється в клітинах підшлункової залози і який необхідний для перетворення цукру, крохмалю та інших харчових компонентів в енергію.

У людей, які страждають цукровий діабет 2 типу, підшлункова залоза може продукувати недостатню кількість інсуліну або організм не здатний адекватно використовувати його. В результаті підвищується вміст глюкози в крові, що призводить до пошкодження кровоносних судин і інших органів.

Дана форма діабету виникає у людей середнього віку і старше. Діагноз цукрового діабету II типу ставлять на підставі високого вмісту глюкози в крові, а також вмісту глюкози в сечі.

Причини

Вважається, що при виникненні цукрового діабету 2 типу грає роль генетична схильність до захворювання; поєднання таких факторів ризику як вік і надлишкова маса тіла. З віком функції підшлункової залози знижуються. Найважливішим фактором, що приводить, однак, виявилося ожиріння. Встановлено, що понад 80% з цукровий діабет II типу мають надлишкову вагу. Вважається, що надлишковий вміст жиру порушує здатність організму утилізувати інсулін.

Симптоми цукрового діабету 2 типу

Сильна спрага, часте сечовипускання, швидка втрата маси тіла, слабкість і втома, дратівливість, нудота та блювання.

Ускладнення

У разі недостатнього контролю цукрового діабету II типу підвищується ризик інфаркту міокарда, інсульту, захворювання нирок, неврологічних порушень, імпотенції, порушення зору (включаючи сліпоту), гангрени.
Цукровий діабет 2 типу небезпечне захворювання. При відсутності ефективно терапії можливий летальний результат, що пов’язано з ускладненнями внаслідок високого вмісту глюкози в крові або патологічними змінами з боку органів і систем.

Що можете зробити ви

При будь-яких симптомах цукрового діабету слід негайно пройти медичне обстеження. Навіть якщо симптоми цукрового діабету відсутні, слід контролювати вміст цукру крові і в сечі, особливо це стосується людей із вказівкою на цукровий діабет у сімейному анамнезі, особам старше 40 років і/або мають надлишкову масу тіла.
Після того, як поставлений діагноз цукрового діабету необхідно регулярне медичне спостереження та контроль вмісту глюкози в крові, щоб уникнути розвитку ускладнень.
Для ефективного лікування цукрового діабету слід ретельно контролювати свій стан.

 • Люди, страждають цукровим діабетом II типу, маємо:
 • контролювати вміст глюкози і холестерину, а також масу тіла, включаючи в свій раціон низькокалорійну їжу з низьким вмістом цукру, жиру та високим вмістом складних вуглеводів і рослинних волокон;
 • регулярно займатися фізичними вправами з метою зменшення потреби в інсуліні та підвищення втрати маси тіла;
 • визначати вміст глюкози в крові в домашніх умовах за допомогою простих приладів, що допомагає людині коригувати свій режим харчування і фізичних вправ і запобігати розвитку ускладнень цукрового діабету. Самостійний контроль вмісту глюкози також дозволяє спостерігати, як знижується рівень глюкози в крові по мірі зменшення маси тіла.

Люди, страдающие сахарным диабетом, должны принимать профилактические меры, чтобы избегать простудных заболеваний, рекомендуется соблюдать гигиену стоп.
Течение сахарного диабета 2 типа в огромной степени зависит от самоконтроля. В большинстве случаевсахарный диабет II типа поддается контролю путем диетотерапии и физических упражнений. Однако не у всех людей, страдающих сахарным диабетом 2 типа, имеется избыточная масса тела. Этой категории пациентов требуется назначение инсулина и гипогликемических препаратов для приема внутрь.

Что может сделать ваш врач

При подозрении на сахарный диабет врач должен назначить соответствующие анализы крови для диагностики заболевания. Если диагноз поставлен, то врач должен назначить специальную диету или направить пациента на консультацию к диетологу. Диета и физические упражнения являются основой лечения сахарного диабета 2 типа. В ряде исследований обнаружено, что в 80% и более случаевсахарного диабета 2 типа можно контролировать путем уменьшения массы тела и физическими упражнениями. Если эти способы не эффективны и уровень глюкозы в крови не нормализуется, то врач должен назначить лекарственные препараты пероральные гипогликемические препараты. В зависимости от содержания сахара в крови и реакции на диетотерапию, врач может назначить лекарственные препараты, повышающие способность организма к эффективному использованию собственного инсулина или увеличивающих его продукцию.

Впоследствии частоту посещения врач определяет в зависимости от необходимости проведения различных анализов, общего состояния пациента и риска развития осложнений, требующих специального дополнительного лечения.

В некоторых случаях могут потребоваться инъекции инсулина.

Профилактические меры

Чтобы избежать сахарного диабета 2 типа следует применять сбалансированный рацион питания с высоким содержанием растительных волокон; регулярно заниматься физическими упражнениями; избегать избыточной массы тела и резкого ее снижения; регулярно контролировать содержание глюкозы в крови, особенно при наличии сахарного диабета в семейном анамнезе или при избыточной массе тела.

Захворювання цукровий діабет у дитини

Серед дітей найбільше поширений діабет першого типу (коли клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін, гинуть, тому виникає його дефіцит). далее

Принадлежит категории

2 тип сахарного диабета


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі