Діабетична ангіопатія очей - сліпота мимоволі : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Діабетична ангіопатія очей - сліпота мимоволі

 

Діабетична ангіопатія, у тому числі діабетична ангіопатія очей - це ураження судинних стінок, при якому порушується гемостаз і транспортация речовин. Розрізняють два види діабетичної ангіопатії: мікроангіопатія, що вражає дрібні кровоносні судини і макроангіопатія, вражає великі судини нижніх кінцівок та серця. Частіше інших поразку припадають на кровоносні судини нирок - діабетична ангионефропатия і на дрібні кровоносні судини сітківки очей - діабетична ангиоретинопатия або діабетична ангіопатія сітківки ока.
Відзначено, що далеко не всі хворі на цукровий діабет страждають від діабетичної ангіопатії, тому прийнято вважати, що на розвиток цього ускладнення впливає не стільки порушення гормонально-метаболічного обміну, скільки генетична схильність. Навіть різні типи цукрового діабету мають схильність до різних ускладнень - хворі на інсулінозалежний тип цукрового діабету мають більшу схильність до розвитку такого ускладнення, як діабетична ангіопатія сітківки ока, а пацієнти з інсуліннезалежний типом - до макулопатії, іншими словами, до поразки жовтої плями.

Своєю появою діабетична ангіопатія очей зобов'язана тривалого перебігу цукрового діабету, неправильного або несвоєчасного лікування, а також, шкідливих звичок і неправильного способу життя. Шанси на зустріч з діабетичною ангіопатією очей підвищуються разом з віком, а також захворювання проявляє себе при довгостроково підвищеному артеріальному тиску, курінні і надмірних фізичних навантаженнях.

Діабетична ангіопатія очей - ураження зору у хворих на цукровий діабет. Перші ознаки початку діабетичної ангиоретинопатии - поодинокі микроаневризмы, які найчастіше з'являються через три роки після перших клінічних проявів цукрового діабету. До діабетичної ангиоретинопатии можна віднести проліферативну діабетичну ангиоретинопатию, макулярний набряк сітківки очей, масивне преретинальное крововилив.

Проліферативна діабетична ангиоретинопатия ділиться на повільно прогресуючу, тобто доброякісну, і швидко прогресуючу - злоякісну. А за клініко-морфологічними ознаками на стадії: початкова, проста, препролиферативная, проліферативна. Початкова стадія - преангиоретинопатия - не характеризується порушенням зору. Під час цієї стадії відбувається легке дифузне або нерівномірне розширення вен сітківки ока, в результаті чого їх діаметр стає 2-3 рази більше ніж діаметр артерій.

Друга стадія - проста діабетична ангіопатія сітківки ока, характеризується значними змінами очного дна порівняно з початковою стадією. Вени сітківки розширюються і звиваються, з'являються микроаневризмы, воскові тверді і кілька м'яких ексудатів, точкові крововиливи. Сітківка ока потовщується, стають помітні судинні шунти в одиничній кількості. У конъюктиве теж відбуваються зміни: з'являються микроаневризмы, деформація судинних аркад. Гострота зору на даній стадії не змінюється, але страждає кольоровідчуття та адаптація до темряви.

Препролиферативная стадія - поява в сітківці точкових крововиливів, микроаневризмов у великій кількості, м'яких і твердих ексудатів, шунтів венозно-капілярних, поширених набряків вогнищевих та дифузних і поодиноких ділянок без судин в місцях тромбозів. Гострота зору знижується, в конъюктиве стають помітні судинні анастомози, деструкція капілярів, тромбоз судин.

Макулярний набряк сітківки, практично у всіх випадках, розвивається гостро. Причиною служить різке підвищення проникності судинної стінки капілярів в області жовтої плями, що помітно при обстеженні очного дна. При дослідженні помітний набряк сітківки і м'яка ексудація. А специфічні зміни судин конъюктивы, характерні для діабетичної ангіопатії, у даному випадку не спостерігаються. Порушено центральне зір - не помітні дрібні об'єкти і предмети, неможливо читання.

Самостійно, до проліферативної діабетичної ангиоретинопатии або як її наслідок, у хворих на цукровий діабет може виникати масивне преретинальное крововилив. У хворих відбувається раптова втрата зору, частіше на одне око. Зір може відновитися.

Цукровий діабет супроводжує багатьох людей протягом більшої частини життя, приносить хворим масу незручностей і страхів. Але з ним можна і, звичайно, треба боротися! Спробуйте новітню медичну розробку - прилад «ПРОДУКТ Х». Він допоможе нормалізувати рівень цукру в крові і підтримувати його на безпечному рівні, а значить, допоможе уникнути багатьох ускладнень цукрового діабету, таких як діабетична ангіопатія очей.

Зайва вага захищає діабетиків від смерті

Зайва вага захищає діабетиків від смерті

До парадоксального висновку прийшли вчені з Північно-Західного університету в Чикаго. Вони встановили, що люди з нормальною вагою, які мають діабет 2 далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі