Нормативно-правова база : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Нормативно-правова база

 

Міністерство охорони здоров'я має намір впровадити програму реімбурсації вартості ліків для хворих на цукровий діабет другого типу, що знижують рівень цукру в крові. Відповідний проект постанови Кабміну розміщено на сайті Моз, повідомив радник міністра охорони здоров'я Дмитро Подтуркін.

"Не всі можуть дозволити собі препарати для зниження рівня цукру. Ми підемо по шляху, який був початий з препаратів для лікування гіпертензії", - сказав він.

Він також повідомив, що Моз розробляє програму "Цукровий діабет" на 2014-2020 роки, в якій буде змінена система організації забезпечення інсулінами.

"Це дозволить обмежити рівень цін на інсуліни, тому, що, на жаль, деякі аналогові інсуліни у нас дорожче, ніж у Європі в два рази", - сказав Д.Подтуркин.

Згідно з проектом постанови, з 1 червня по 31 грудня 2013 року планується впровадження пілотного проекту щодо держрегулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб хворих на діабет другого типу, який на першому етапі передбачає встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на такі засоби з використанням механізму визначення референтних цін та відпрацювання механізму відшкодування їх вартості за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів на другому етапі.

Дія пілотного проекту поширюється на генеричні лікарські засоби для лікування осіб хворих на діабет другого типу, які зареєстровані в Україні.

Лікарські засоби для лікування осіб хворих на діабет другого типу в межах кожного міжнародної непатентованої назви лікарського засобу з урахуванням відповідного дозування діляться на три групи відшкодування їх вартості - лікарські засоби, вартість яких підлягає повному відшкодуванню, лікарські засоби, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню і лікарські засоби, вартість яких не відшкодовується.


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі