Діабетик за кермом : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Діабетик за кермом

 

«У мене діабет другого типу. Хочеться водити машину, але чоловік проти. Каже, мені цього робити не можна. Чи правий він?»

Відповідає кандидат медичних наук, лікар-ендокринолог вищої категорії, доцент кафедри ендокринології і діабетології Російської медичної академії післядипломної освіти Росздрава в Москві Ірина Іванівна Кочергіна.

– Сьогодні з таким діагнозом водити машину можна. Але за умови, що ви себе нормально почуваєте, дотримуєтеся дієти і приймаєте необхідні препарати.

Проте, сівши за кермо, потрібно пам'ятати про деякі важливі моменти.

Завжди мати з собою глюкометр.

У діабетика цей прилад повинен бути постійно під рукою, незалежно від того, він водить машину чи ні. Якщо людина відчув себе погано, перше, що він повинен зробити, – це поміряти рівень цукру. Вся процедура займає всього 5–10 хвилин.
Такий замір потрібно обов'язково робити і перед поїздкою. Якщо цукор опустився нижче 5 мілімоль на літр, його необхідно підняти до 7–8. І тільки тоді сідати за кермо.
При тривалому водінні теж бажано періодично проводити контрольні тести. При невеликому зниженні рівня глюкози людина може почувати себе нормально і пропустити піковий момент.

Поїсти перед водінням.

Вирушаючи в дорогу, обов'язково потрібно поїсти. Якщо ви приймаєте таблетки або інсулін, необхідно враховувати їх дію. Зазвичай ліки працюють протягом деякого часу за певною програмою, наприклад, знижуючи цукор кожні три години.
Варто пам'ятати про це і регулярно зупинятися перекусити або брати їжу в машину. Цукерки або соки – це лише «швидка допомога». Після «заїдання» нападу потрібно десь зупинитися і нормально поїсти.

Не керувати машиною при зниженій чутливості.

Головна небезпека під час водіння – це різке зниження рівня цукру в крові, так як воно може викликати слабкість, тремтіння рук і запаморочення.
Зазвичай діабетики заздалегідь відчувають наближення нападу і намагаються його запобігти. Але у деяких людей це відчуття іноді притупляється. В цьому випадку є ризик пропустити проблему. Тому ще раз визначте «свої» ознаки початку нападу і слідкуйте за цим.

Тримати в бардачку щось солодке.

Для того щоб швидко підняти рівень глюкози в крові, потрібно завжди мати при собі легкозасвоювані вуглеводи. Вони починають діяти вже протягом 10–15 хвилин і відразу ж покращують стан. Для цього підійдуть шматочки цукру, цукерки чи шоколадки.
Однак найефективніше використовувати чисту глюкозу. Сьогодні вона випускається у формі льодяників зі смаком апельсина, малини або лимона. Є також спеціальний гель, що складається з глюкози, сахарози, фруктози, води і ароматизатора. Він упакований в окремі пакетики, кожен з яких розрахований на один прийом.

Не сідати за кермо після зміни лікування.

Всі препарати діють по-різному. Нові ліки може сильно або різко знизити цукор, що неодмінно позначиться на самопочутті. Тому при призначенні інших таблеток до них треба звикнути. І не сідати за кермо в перші три-чотири дні.

Не водити машину, якщо є побоювання.

У багатьох людей цукор «скаче» з-за стресу. А управління автомобілем – це серйозна відповідальність і напруга. Особливо якщо людина їде не один, а з пасажирами. Тому будь-яка страх водіння неминуче призведе до серйозних проблем. Невипадково навіть цілком здорові люди іноді відмовляються сідати за кермо саме з цієї причини.
Катерина НЕЧАУСОВА


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі