Подорожі і цукровий діабет : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Подорожі і цукровий діабет

 

Плануєте подорож? Чи Ви Будете перетинати часові пояси? Яку їжу збираєтеся їсти і коли? Чи Будете Ви більш або менш активні, ніж зазвичай?

Підготовка до подорожі

 1. Перед поїздкою доцільно пройти медичне обстеження, щоб переконатися в хорошому контролі цукрового діабету. Заплануйте обстеження заздалегідь, щоб мати можливість при необхідності скоригувати лікування. Якщо ви їдете в країни з небезпечними інфекціями, подбайте про вакцинацію (мінімум за місяць до поїздки).
 2. Перед поїздкою попросіть лікаря список необхідних препаратів і схему лікування. Доцільно перевести цей список на англійську мову. Також попросіть лікаря рецепти на прийняті Вами препарати, інсулін, шприци. Природно, в поїздку треба брати достатній запас препаратів, але в екстреній ситуації рецепт може допомогти придбати необхідні Вам ліки.
 3. Обов'язково візьміть і носіть з собою паспорт пацієнта з цукровим діабетом, перекладений на англійську мову.
 4. Вивчіть мовою тієї країни, куди прямуєте, 2 фрази: «у мене цукровий діабет» і «дайте, будь ласка, цукор або апельсини».

Поради по збору багажу

Важливе правило: беріть з собою в подорож в 2 рази більше цукрознижувальних препаратів, інсуліну, голок, шприців, тест-смужок, ніж Ви б використали за цей термін у звичайному житті. І упакуйте весь цей запас в сумку, призначену для ручної поклажі.

Що б Ви не подорожували – літаком, поїздом, машиною – з Вами завжди повинні бути:

 • весь запас інсуліну і шприців (голок до шприц-ручці) або витратних матеріалів до помпи, необхідних Вам в поїздці;
 • весь запас тест-смужок для глюкометра та смужок для визначення ацетону в сечі (включаючи запасні батарейки для глюкометра);
 • всі пероральні цукрознижувальні препарати в подвійній кількості;
 • інші засоби, такі як глюкагон, препарати від захитування та діареї, мазь з антибіотиком, спеціальні пластирі для ніг;
 • паспорт пацієнта з цукровим діабетом;
 • герметично упакований запас продуктів: крекери і сир для перекусу, сік і цукор для купірування гіпоглікемії.

Якщо Ви подорожуєте літаком

При подорожі літаком Ви можете замовити спеціальне меню для пацієнтів з цукровим діабетом (з низьким вмістом вуглеводів, жирів, холестерину). Цю послугу пропонують багато авіакомпанії, в т.ч. «Аерофлот», але подбайте про замовлення заздалегідь – мінімум за кілька днів до дати польоту. На всякий випадок завжди майте з собою їжу - завжди можлива затримка запланованого обіду!

Якщо Ви знаходитесь на інсулінотерапії

Заздалегідь продумайте, де буде зберігатися Ваш інсулін. Його не можна здавати в багаж у літаку (може замерзнути або загубитися). Також небезпечно для інсуліну перегрівання: не зберігайте влітку інсулін в бардачку або багажнику автомобіля або під прямими сонячними променями. Краще всього купити термосумку і зберігати інсулін в ній.

Якщо з Вашим запасом інсуліну щось сталося (загубився, розбився) і Ви не можете купити ідентичний препарат, то можна скористатися еквівалентами (див. таблицю препаратів інсуліну).

Також пам'ятайте, що інсуліни у флаконах мають різну концентрацію – 40, 80 і 100 Од в мл Якщо Ви перейшли на іншу концентрацію інсуліну, Вам необхідно придбати відповідні шприци щоб уникнути помилки в дозі інсуліну: купіть шприци U-40, U-80 або U-100.

Зміна часових поясів

Якщо Ви знаходитесь на інсулінотерапії і під час поїздки буде відбуватися зміна часового поясу, то обговоріть зі своїм лікарем можливі зміни схеми терапії.

Загальне правило: подорож на Схід означає вкорочення дня, Вам може знадобитися менша кількість ін'єкцій інсуліну. Подорож на Захід призведе до подовження дня – Вам може знадобитися більше ін'єкцій інсуліну.

Щоб краще розібратися в необхідних змінах терапії, живіть по своєму домашньому часу аж до настання наступного дня після Вашого приїзду.

Якщо Ви робите собі ін'єкції за допомогою шприців, перед набором інсуліну не треба, на відміну від звичайної ситуації, ввести повітря у флакон – перепади тиску можуть утруднити точний набір дози.

Не забувайте регулярно вимірювати рівень глюкози в крові під час подорожі це не менш важливо, ніж удома.

Ось і Ви на місці!!!

Після тривалого перельоту на кілька днів візьміть тайм-аут щоб прийти в себе. Контролюйте рівень цукру в крові. У подорожах фізична активність часто збільшується – це може призводити до гипогликемиям і потребувати корекції дози інсуліну. Не забувайте завжди носити з собою не тільки сік і цукор для купірування гіпоглікемії, але яку-небудь їжу для легкого перекусу (крекери, бутерброди, фрукти). Особливо це важливо під час огляду визначних пам'яток або піших прогулянок.

Під час поїздок не варто відмовляти собі в задоволенні познайомитися з місцевою кухнею. Запитуйте, з чого складаються незнайомі страви, щоб вирішити, чи підходять вони Вам чи ні.

Не пийте воду з-під крана – це дозволить уникнути розладу шлунка.

Носіть зручне взуття і не ходіть босоніж. Не забувайте щодня оглядати ноги. Якщо у Вас з'явилися пухирі, порізи, почервоніння, ознаки інфекції або запалення – звертайтеся за медичною допомогою.

Важлива інформація

У зв'язку з терактами посилені заходи безпеки при подорожі по повітрю. Візьміть з собою офіційні документи від Вашого лікаря, підтверджують, що у Вас цукровий діабет і що Вам необхідно мати з собою в ручній поклажі інсулін, голки (трохи), тест-смужки, глюкометр.

Ви можете подорожувати всюди, куди Вас звуть Ваші мрії. Але цукровий діабет завжди буде з Вами – не забувайте контролювати його і в подорожах!


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі