Симптоми цукрового діабету : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Симптоми цукрового діабету

 

Питання "цукровий діабет симптоми" це перше, що приходить на розум людині, запідозрив у себе це складне захворювання. У цій статті ми розглянемо основні симптоми, на які Ви повинні звертати увагу.

За оцінками Міжнародної діабетичної федерації (IDF), на сьогоднішній день у світі понад 366 млн. людей з діабетом, причому половина з них не знає про своє захворювання. Найчастіше цукровий діабет до пори до часу не дає про себе знати. Із загального числа хворих на діабет близько 5% - цукровий діабет 1 типу, а 95% - цукровий діабет 2 типу. По суті, це два абсолютно різних, діаметрально протилежних за причин розвитку захворювання, у яких є один загальний симптом - підвищення цукру крові.

Симптоми цукрового діабету відрізняються при діабеті I типу діабеті II типу. Іноді, може не бути взагалі ніяких симптомів, і цукровий діабет визначають, наприклад, звертаючись до офтальмолога при огляді очного дна. Але існує комплекс симптомів цукрового діабету, характерних для діабету обох типів. Вираженість симптомів залежить від ступеня зниження секреції інсуліну, тривалості захворювання та індивідуальних особливостей хворого. Крім діабету першого і другого типу, є ще діабет MODY-2, 3, 4, 5. Є ще гестаційний діабет та інші різновиди діабету. Для спрощення, в даній анотації ми їх торкатися не будемо, через рідкісність та складності таких діабету.

Цукровий діабет, симптоми:

Підвищена спрага і часте сечовипускання.
Сухість шкірних покривів.
Втрата ваги.
Судоми литкових м’язів.
Порушення зору.
Свербіж шкіри і слизових статевих органів.

Зовсім необов’язково наявність всіх цих симптомів - досить і частини з перерахованих ознак.

Симптоми цукрового діабету 1 типу включають: часте сечовипускання, сильну спрагу, нудоту, блювоту, слабкість і підвищену стомлюваність, втрату ваги (незважаючи на нормальний або навіть підвищене споживання їжі), деяких (але не всіх) турбує постійне відчуття голоду, дратівливість. У дітей нічне нетримання сечі є одним з ознак діабету, особливо в тих випадках, коли раніше дитина в ліжко не мочився. При фазі, що передує маніфестації цукрового діабету I типу, виникають ситуації, коли рівень глюкози в крові стає або дуже високим або дуже низьким. Причому обидва ці стани можливі ще до того, як хворий почне колоти інсулін! Кожне з цих станів вимагає екстреної медичної допомоги та може вказувати на наближення цукрового діабету 1 типу.

Симптоми цукрового діабету 2 типу включають: свербіж, затуманення зору, незвична спрага, сонливість, втомлюваність, шкірні інфекції, повільне загоєння ран, оніміння і парестезії ніг. Це захворювання починається в зрілому віці і зазвичай пов’язане з неправильним харчуванням. При цьому типі цукрового діабету виникають також грипоподібні симптоми, випадання волосся на ногах, посилення росту волосся на обличчі, дрібні жовті нарости на тілі, звані ксантомами. Баланопостит (запалення крайньої плоті) часто є першою ознакою діабету і пов’язаний з частим сечовипусканням при недотриманні елементарних принципів гігієни.

Для того щоб встановити діагноз: цукровий діабет, необхідно визначити два показники:

1) Рівень вмісту цукру в крові;
2) Рівень вмісту цукру в сечі.

цукровий діабет симптоми (рівень цукру крові)
Рівень вмісту цукру в крові: Норма Надлишок
Натще 6,5 ммоль/л більше, ніж 6,5ммоль/л
Після прийому їжі 7,5 ммоль/л більше, ніж 7,5ммоль/л

Неодноразове підвищення рівня цукру крові натще більше 6,5 ммоль/л свідчить про розвиток у хворого цукрового діабету. У нормі цукор в сечі не визначається, так як нирковий фільтр затримує всю глюкозу. А при рівні цукру в крові більше 160-180 мг% (8,8-9,9 ммоль/л) нирковий фільтр починає пропускати цукор в сечу. Тому з сечею виводиться більш або менш значну кількість глюкози. Її наявність в сечі можна визначити за допомогою спеціальних тест-смужок. Мінімальний рівень вмісту цукру в крові, при якому він починає виявлятися в сечі, називається "нирковий поріг".

Так як цифри, дані в таблиці, різними авторами трактуються по-різному, то для отримання точного результату рекомендується проведення наступного тесту:

1. Натщесерце визначити рівень цукру в крові.
2. Випити 75 г виноградного цукру (глюкози), розведеного в 300 мл кип’яченої води.
3. Через 60 хвилин визначити рівень цукру в крові.
4. Через 120 хвилин повторно визначити рівень цукру в крові.

Тест вважається негативним, тобто не підтверджує діагнозу цукровий діабет, якщо в крові, взятої натщесерце рівень цукру   нижче 6,5 ммоль/л, а в крові, взятої через 120 хвилин - нижче 7,7ммоль/л. Якщо ж при першому вимірюванні рівень цукру вище 6,6ммоль/л, а при вимірюванні через 2 години вище, ніж 11,1 ммоль/л, то такий результат підтверджує наявність у хворого діабету. А це означає, що слід без зволікань звернутися до лікаря!

Фрукти захищають очі при діабеті

Фрукти захищають очі при діабеті

Раціон, багатий фруктами, запобігає втрату зору у діабетиків, з'ясували японські учені з лікарні Університету Кіото. Як відомо, проблеми з очима є одним далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі