14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 

14 листопада - Всесвітній день боротьби з діабетом - введено в 1991р. IDF і WHO у відповідь на загрозу зростання захворювання на цукровий діабет у всьому світі

Довгий час люди не мали можливості і коштів боротися з цією хворобою. Діагноз «цукровий діабет» не залишав пацієнтові ніякої надії не тільки на одужання, але і на життя: без інсуліну - цього гормону, що забезпечує засвоєння тканинами глюкози, хворий організм існувати не може, і був приречений на згасання. Але сталося відкриття, врятувала життя мільйонам людей. У січні 1922 р. молодий канадський вчений Фредерік Бантінг зробив ін'єкцію інсуліну 14-річному хлопчикові, Леонарду Томпсону, який страждав важкою формою цукрового діабету.

Після декількох ін'єкцій інсуліну хворому стало помітно легше, а через півроку він повернувся до нормального життя. Звістка про першої клінічної апробації інсуліну Ф.Бантингом і його колегою Ч.Бестом стало міжнародною сенсацією. Замість того, щоб отримати патент на інсулін і згодом казково розбагатіти, Бантінг передає всі права Торонтскому університету. В подальшому права на виробництво інсуліну перейшли до Канадського раді з медичних досліджень, і наприкінці 1922 р. новий препарат з'явився на ринку ліків. Відкриття Фредеріка Бантінга і Чарльза Беста врятувало мільйони людських життів, і, хоча цукровий діабет і до цього дня невиліковний, завдяки інсуліну люди отримали можливість тримати цю хворобу під контролем.

З 2007р. Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН. 14 листопада було обрано з тим, щоб увічнити заслуги Ф.Бантинга, який народився 14 листопада 1891.

Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет – не тільки про кількість хворих на цукровий діабет, але і про те, як можна запобігти розвитку цієї хвороби у багатьох випадках.

Всесвітній день боротьби з діабетом відзначається по всьому світу членами двохсот асоціацій Міжнародної Діабетичної Федерації більш ніж у 160-ти країнах, його відзначають всі держави – члени ООН.

У Росії щорічно проводиться «Всесвітній день хворого на цукровий діабет». Треба відзначити, що з кожним роком збільшується кількість організацій охорони здоров'я, представників фірм-виробників, а також активістів громадського диадвижения, бажаючих прийняти участь у заходах, що проводяться.

У 1999р. зустріч, присвячена «Всесвітнього дня хворого на цукровий діабет» проходила в «Будинку Медика» у Москві під патронажем Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації, Комітету охорони здоров'я Москви, Загальноросійської громадської організацією інвалідів «Російська Діабетична Асоціація» та Громадською організацією «Російська асоціація ендокринологів». Обговорювався стан діабетологічного служби в Росії, питання організації допомоги хворим діабетом у Москві, особливості цукрового діабету у дітей і підлітків, а також перспективи і проблеми цукрового діабету на порозі III тисячоліття.

Традиційно з 2000-го року зустрічі проходять в Москві, в Центральному Будинку вчених, і кожен рік, крім великомасштабних проблем, пов'язаних з цукровим діабетом, присвячений обговоренню спеціальних питань. Так, «Дні хворого на цукровий діабет в Росії» у 2002 році проходили під гаслом «Твої очі і цукровий діабет»; 2004р.- «Боротьба з ожирінням - профілактика діабету»; 2005р. був присвячений 15-річчю Загальноросійської громадської організації інвалідів «Російська Діабетична Асоціація» і проблемі «Діабетична стопа»; 2006р.- проблеми діабету у соціально незахищених верств населення і проходив під девізом «Diabetes care for everyone»- «Цукровий діабет - допомога кожному»; 2007-2008рр. – «Цукровий діабет у дітей та підлітків». 2009 рік – пройшов під гаслом «Зрозуміти діабет та взяти під контроль» і був присвячений навчанню і профілактиці цукрового діабету. У 2009 році IDF оголосила основною темою Всесвітнього дня — причому відразу на ціле п'ятиріччя, включаючи 2013 рік, — питання навчання і запобігання діабету.


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі