Ішемічна Хвороба Серця І Цукровий Діабет : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Ішемічна Хвороба Серця І Цукровий Діабет

 

Ішемічна хвороба серця найчастіше виникає внаслідок прояву стенозуючого атеросклерозу вінцевих артерій. Причиною атеросклерозу є порушення обміну речовин, в першу чергу жирового.

Саме при цукровому діабеті відбуваються такі порушення ліпідного обміну, про що було сказано вище, які створюють передумови для активного розвитку атеросклерозу. Більш раннього розвитку останнього сприяють також порушення вуглеводного обміну, підвищення секреції інсуліну при 2-му типі цукрового діабету, в першу чергу у огрядних хворих. Виникають порушення мікроциркуляції, підвищується в'язкість крові, підвищується згортання крові.

У свою чергу, атеросклероз є фактором підвищеного ризику розвитку цукрового діабету.

При обстеженні хворих на ішемічну хворобу серця у 17% з них виявляється цукровий діабет. Отже, простежується зворотна залежність: хворі на цукровий діабет, належать до групи підвищеного ризику виникнення ішемічної хвороби серця, атеросклерозу. А хворі ішемічною хворобою серця, атеросклерозом - цукрового діабету.

Розвитку ішемічної хвороби серця у хворих на цукровий діабет сприяє куріння, гіпертонічна хвороба.

Важливо підкреслити, що ішемічна хвороба серця у хворих на цукровий діабет нерідко протікає з менш вираженим больовим синдромом (нерідко повна відсутність серцевої болю !), задишкою при ходьбі, серцебиттям.

Відсутність болю в області серця пояснюється нейропатією нервів, розгалужених в серцевому м'язі, і відсутністю первинного сигналу подразнення при ішемії. Тому слід завжди ретельно обстежувати стан серцево-судинної системи методами інструментальної діагностики, щоб своєчасно і точно оцінити стан хворого, своєчасно діагностувати ішемічну хворобу серця на більш ранній стадії її розвитку.

Це важливо і тому, що інфаркт міокарда у хворих на цукровий діабет зустрічається в 2-3 рази частіше, протікає значно важче, в той же час нерідко в безболевом варіанті, атипово.

Нерідко відсутність болю при інфаркті міокарда веде до того, що ряд хворих на цукровий діабет не знають про перенесений ними інфаркті міокарда, а задишку при ходьбі і навантаженні, порушення ритму серця пов'язують тільки з цукровим діабетом.

Порушення такими хворими режиму харчування, мимовільна зміна режиму введення інсуліну або цукрознижувальних таблеток, недотримання режиму праці і відпочинку, фізична і розумова перевтома, куріння, вживання алкоголю сприяють повторного виникнення інфаркту міокарда.

Вчені: бактерії в кишечнику - провісники діабету

Вчені: бактерії в кишечнику - провісники діабету

Вчені довели, що у людей з метаболічними захворюваннями більше бактерій в кишечнику. Таке відкриття може стати проривом у ранній діагностиці діабету далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі