Що Ми Вимагаємо Від Лікування Цукрового Діабету? : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Що Ми Вимагаємо Від Лікування Цукрового Діабету?

 

Коли ми лікуємося від будь-якого захворювання, головна наша вимога - вилікуватися! Можливо це при цукровому діабеті? Повторюємо - цукровий діабет поки що невиліковне захворювання, хоча, напевно, зовсім близький той час, коли діабет стануть лікувати. У всякому разі, такі райдужні перспективи запалюють в нашій свідомості останні досягнення генної інженерії!

Так от, основною вимогою до лікування хворих на цукровий діабет є максимально можлива (з урахуванням ступеня тяжкості захворювання, віку хворих, наявності ускладнень і супутніх захворювань) компенсація порушеного обміну речовин, насамперед вуглеводного. Це передбачає нормалізацію рівня глюкози в крові натщесерце, піднесення його протягом дня не більше ніж до9-10ммоль/л, відсутність глюкози в сечі і нормальні показники жирового обміну.

Однак досягти повної ступеня компенсації нелегко і не завжди доцільно. Чому недоцільно? Не суперечимо чи ми самі себе? Зовсім ні. Дуже складно досліджувати рівень глюкози в крові щогодини. А якщо досліджувати навіть кожні 3-4 години, можна упустити як більш високий рівень глікемії (понад 9 ммоль/л), так і його зменшення нижче норми (гіпоглікемія).

Обов'язково слід підкреслити, що часті гіпоглікемії набагато небезпечніше для хворих, ніж помірна гіперглікемія. Особливо це небезпечно для хворих літнього віку, що мають судинні ураження. Результатом такого зниження глікемії можуть бути інфаркти міокарда, інсульти - судинні катастрофи, розпізнавати які досить складно на рівні гіпоглікемічного стану.
Для нормального обміну важливо не тільки нормалізувати показники вуглеводного обміну, але і жировий обмін, а також білковий, водно-електролітний і вітамінний обмін.

Кетоацидоз

Кетоацидоз, можна охарактеризувати як стан перевищення норми вмісту в крові кетонових тіл, бета-оксимасляної, ацетооцтової кислот, або більше далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі