Що Повинен Зробити Лікар Для Хворого Цукровим Діабетом : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Що Повинен Зробити Лікар Для Хворого Цукровим Діабетом

 

Комітет експертів ВООЗ дає такі вказівки, як організувати життя хворих на цукровий діабет.

1. Лікар повинен переконати виявленого хворого на діабет в тому, що ефект лікування у великій мірі залежить від нього самого, від того, якою мірою він знайомий з сутністю свого захворювання і якою мірою буде виконувати лікарські призначення.

2. Лікар повинен допомогти хворому розібратися в особливостях його захворювання, у принципах лікування цукрового діабету - значення дієти, активної м'язової діяльності, раціонального режиму праці і відпочинку, правила прийому цукрознижувальних ліків. Хворий повинен знати, до чого веде не дотримання кожного з цих принципів лікування.

3. Важливо попередити хворого про шкоду для нього куріння, систематичного прийому алкоголю, переїдання, голодування, надлишкового та недостатнього ваги, малорухливого способу життя.

4. Хворий повинен бути ознайомлений з першими ознаками гіпоглікемічного стану та діабетичного кетоацидозу, гіпоглікемічної та діабетичної коми, а також зі шляхами їх попередження.

5. Бажано навчити хворого визначати глюкозу і сечі і в крові, використовуючи сучасні тести і електронні прилади. Хворий повинен навчитися правильно співставляти показники обстеження з кількістю та якістю спожитої їжі і з іншими впливами на нього все, що має відношення до показників обміну.

6. Хворий повинен навчитися розбиратися в таблиці харчових продуктів і оцінках вмісту в них вуглеводів, білків, жирів і вітамінів, а також вміти замінювати одні продукти іншими так, щоб не змінювати дозволеного йому кількості різних складових частин їжі.

7. Основне завдання лікаря - зберегти або відновити нормальну працездатність дорослого хворого на діабет, забезпечити нормальний ріст і розвиток дитячого організму, зберегти нормальну вагу хворого і домогтися його нормалізації у огрядних і виснажених.

8. Лікар зобов'язаний розробити для кожного хворого доступну систему активної м'язової діяльності та фізичної культури.

9. Лікування хворого на діабет вважається ефективним,
якщо вдається усунути всі клінічні ознаки і по можливості біохімічні порушення без загрози появи гіпоглікемії. В результаті ефективного лікування нормалізується і опірність організму до всякого роду ушкоджувальних впливів.

10. Лікування хворого на діабет має бути спрямоване на запобігання, уповільнення або ослаблення вираженості судинних ускладнень.

11. Спільні зусилля лікаря і хворого повинні забезпечити хворому працездатність і почуття здорового життя.

Порушення в будові і роботі серця і судин при цукровому діабеті

Необхідно відзначити, що майже у половини хворих на цукровий діабет розвивається інфаркт міокарда. Протікає він дуже важко, так як в судинах серця при далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі