Харчування при діабеті : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Харчування при діабеті

 

Дієта, або так зване діабетичне харчування, - наріжний камінь лікування діабету. Найбільш часто встечающийся діабет типу 2, який раніше називали діабет дорослих, або вікової цукровою хворобою, - частіше за все наслідок неправильного харчування. У більшості випадків для його усунення достатньо лише оздоровлення харчування. Без дієти хвороба практично не може бути усунена. Таким чином, дієта абсолютно необхідна для хворих на діабет 2 типу. Вона ж є кращим засобом попередження діабету в родині, де є хворі, оскільки схильність до цього захворювання часто передається у спадок.

При інсуліновий діабеті типу 1, а також в інших випадках, дієта необхідна так само. Тут вирішальне значення має узгодженість між дією інсуліну, впливом харчування і роботою організму. Протягом останніх років у лікуванні діабету інсуліном відбулися значні зміни. Раніше, коли інсулін продовженого дії або комбінований інсулін вводився внутрішньо строго дозовано,прийом їжі будувався у відповідності з дією інсуліну. і хоча така форма лікування дозволяє вибирати препарати, найбільш відповідні до привичному режиму дня, відхилення від цього режиму не допустимі, інакше може порушитися обмін речовин. Багато однак, і сьогодні все ще воліють зтот спосіб лікування іншими методами.

В останні 15 років навчилися вводити в організм коротко діючі інсуліни так, що це відповідає природному (фізіологічної) потреби людини. Це посволяет зробити режим найбільш гнучким. Тепер у різні дні можна варіювати час їжі, кількість і число її прийомів. Для багатьох це означає істотне поліпшення якості життя. Але в цьому випадку потрібно частий самоконтроль цукру і ґрунтовні знання, які можна отримати на курсах. Цей сучасний спосіб лікування, багато вимагає від хворих, все ж неозначает, що вони можуть їсти все що угодно.Несмотря на можливість варіювання прийомів їжі, діабетики все ж повинні їх заздалегідь планувати і знати, що і скільки вони хочуть з'їсти, щоб правильно вибрати дозу інсуліну. Після прийому інсуліну доводиться суворо дотримуватися запланованого меню. Таким чином, і більш гнучке харчування при новітньої інсулінотерапії - все ж планове харчування. І тут вельми до речі виявляться розраховані рецепти улюблених страв.

Поняття діабетичної дієти довгий час носило якийсь лікарняний відтінок. Той, хто змушений був дотримуватися дієти,вважався хворим. Діабетик навіть у власній сім'ї і в колі друзів часто був аутсайдером, оскільки виключався із загальної трапези.

Сучасна діабетична дієта змінює це положение.Она апетитна, смачна і дуже придатна також не для діабетиків: адже помилки в харчуванні сприяють виникненню діабету, часто можуть сприяти і інших захворювань - ожиріння, подагра, тиск... Наведені поради та рецепти допоможуть зробити ваше життя здоровіше і якісніше.

НЕПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ ЯК ПРИЧИНА ЗАХВОРЮВАННЯ

Неправильне харчування є причиною багатьох захворювань, ожиріння, діабету, подагри, гіпертонії, порушень жирового обміну, каменів в жовчному міхурі, цирозу печінки, карієсу і запорів. Будь-яка людина підданий цим захворюванням, якщо він неправильно харчується. Але ці порушення в організмі можна запобігти або, якщо вони настали, помітно зменшити, правильно побудувавши своє харчування.

ЗДОРОВА ЇЖА СМАЧНА

Часто побутує думка, що здорова їжа зовсім несмачна і позбавляє процес їжі жодного задоволення. Наведені рецепти покажуть вам, що це помилка. Здорова їжа може бути смачною,різноманітною і доставить вам багато наслождений. В основі лежать "Нові європейські рекомендації з харчування діабетиків" (опубликовановм Ernahrungs-Umschau (1989, стор 79-83).

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕНЕРГІЄЮ

Склад їжі має бути різноманітною і містити необхідні кількості білків, жирів, вуглеводів, баластних речовин,вітамінів,мінеральних речовин і мікроелементів. Білки, жири і вуглеводи постачають організму енергію, яка вимірюється в ккал і кдж. Перерахунок калл у дж простий: міра дж приблизно в чотири рази перевищує міру кал (а точніше: ккал х 4,186=кдж).

У відповідності з рекомендаціями добова потреба в енергії покривається на 15% за рахунок білків, на 35% за рахунок жирів і на 50% за рахунок вуглеводів.
На жаль, дуже багато споживають білків і жирів більше норми,а вуглеводів менше, ніж потрібно для здорового харчування. Наслідком є надлишок ваги, оскільки жири містять найбільше калорій.

Нормальний вага обчислюється: зріст в см мунус сто = вага в кг, а жінки повинні відняти ще 10%.

Робота вночі посилює ризик захворіти діабетом

Американські вчені виявили ще одну небезпеку роботи в нічні зміни. Нове дослідження виявило зв'язок між неправильним режимом дня і діабетом другого далее

Принадлежит категории

Лечение сахарного диабета


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі