Головний «збій» при цукровому діабеті відбувається в мозку : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Головний «збій» при цукровому діабеті відбувається в мозку

 

Провідним автором публікації виступив доктор Майкл Шварц (Dr. Michael Schwartz), директор центру вивчення діабету і ожиріння при Університеті штату Вашингтон у Сіетлі, США (Diabetes and Obesity Center of Excellence at the University of Washington in Seattle).

В огляді експериментальних даних дослідів на тваринах і людях розглядаються докази ролі взаємодії нервових клітин гіпоталамуса та інших ділянок головного мозку в регулюванні рівня глюкози, незалежно від інсуліну. Одним з механізмів підвищення споживання глюкози є стимуляції так званої «ефективності глюкози». За оцінками авторів цей механізм відповідає за 50% захоплення глюкози в нормі, тобто має не менше значення, ніж опосередковане інсуліном вплив роботи підшлункової залози. Автори припускають, що вміст цукру в крові визначається двокомпонентною системою. Один з компонентів - острівкові клітини підшлункової залози, які реагують шляхом секреції інсуліну у відповідь на підвищення рівня глюкози. Другим компонентом є центральна регуляція, підвищує ефективність інсулін-залежних механізмів і збільшує ефективність глюкози.

Розвиток цукрового діабету 2 типу є наслідком порушення роботи обох компонентів регуляції. Порушення центральної регуляції підвищують навантаження на острівці Лангерганса. Робота інсулін-опосередкованої системи підшлункової залози при підвищеному навантаженні починає порушуватися, що в свою чергу негативно впливає на центральну регуляцію і розвиває порочне коло.

З 1920-х років, з часу відкриття інсуліну лікування діабету зосереджено на збільшенні вмісту цього гормону в організмі, або на підвищення чутливості тканин до його дії. На думку авторів роботи, ці препарати спрямовані на наслідки захворювання та компенсацію симптомів, а не на причини. Автори висловили надію, що методи лікування, спрямовані і на центральну регуляцію рівня глюкози, і на роботу інсулін-залежної системи регуляції дадуть можливість досягати ремісії захворювання.

Цукровий діабет у дитини: правила поведінки дітей.

Цукровий діабет 1 типу - важке невиліковне захворювання, причини виникнення і швидкого розвитку якого на даний момент часу ще не вивчені досконально. На далее

Принадлежит категории


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі